TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatEn iyi karalamalar yarışmayla belirlenecek

En iyi karalamalar yarışmayla belirlenecek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sanat ve teknolojiyi bir araya getiren Red Bull Doodle Art 16 Ocak-28 Mayıs tarihleri arasında 4’üncü kez düzenlenecek. Çizerlerin bir araya geleceği karalama yarışmasının başvuruları 24 Mart tarihine kadar internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Sanatın ve teknolojinin buluştuğu, doodle (karalama) şampiyonası Red Bull Doodle Art ile çizerler hayal güçlerini kağıda dökmeye hazırlanıyor. Katılımcıların klasik usül kâğıt kalem ile çizdikleri yaratıcı karalamalar ile katılabileceği yarışmaya 18 yaşın üstündeki herkesin katılımına açık olacak. Başvuruları 24 Mart tarihine kadar devam edecek yarışmada, 60’tan fazla ülkeden katılımcı çizim konusundaki becerilerini sergileyecek. Alanında öne çıkan jurilerin yapacağı elemeler ile belirlenecek yarışmanın kazananı Türkiye finalisti olarak 25-28 Mayıs tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilecek Dünya Finali’ne katılma fırsatı bulacak.

En iyi karalamalar yarismayla belirlenecek - kültür ve sanat - haberton
En iyi karalamalar yarışmayla belirlenecek

DÜNYA FİNALİSTİNİN ESERİ KAĞITTAN NFT’YE

Katılımcılar, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde kurulan stantlardan veya internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilecek. Resmi başvuru çerçevesinde çizilen karalamalar, jürinin değerlendirilmesine sunularak Türkiye finalistini belirleyecek. Bugüne kadar 50 binden fazla katılımcının başvurduğu Red Bull Doodle Art kapsamında bu sene ilk kez kazanan Doodle, NFT üzerinden blok zincire dahil olacak.

DÜNYA FİNALİ AMSTERDAM’DA

Ülke finalistleri aynı zamanda dünya finali kapsamında yetenekli ve dünyaca tanınmış sanatçılarla buluşma ve atölyelerde deneyim paylaşma imkanı da bulacak. 60’tan fazla ülkeden finalistin eserleri ayrıca halkın katılımına açık bir sergi ile sanatseverlerle buluşacak. Alanında öne çıkan isimlerin de aralarında bulunduğu jüri tüm eserleri yaratıcılık, artistik beceriler ve hayattan keyif alan bir bakış açısı çerçevesinde değerlendirilecek. Yarışmanın dünya birincisi sanat ve inovasyonu harmanlayan, 3 gün boyunca sürecek etkinliğin sonunda açıklanacak.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler