TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
25.7 C
Ankara
23 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEmniyette Atama Yönetmeliği'nde değişiklik

  Emniyette Atama Yönetmeliği’nde değişiklik

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Eminyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliği’nde değişikliğe gidiliyor.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun, Ankara’nın Mamak ilçesindeki Tuzluçayır Polis Merkezi Amirliği’nde görevli polis ve bekçilerle yaptığı ramazan ayının ilk sahurunda, “Doğuyu bir bölge, batıyı bir bölge olabilecek şekilde çalışmanın Emniyet Genel Müdürü’müz, ilgili arkadaşlarımız tarafından yapılması hususunda karara vardık” açıklamasının ardından ‘Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliği’ yeniden gündeme geldi. Emniyet personelinden gelen talepler doğrultusunda, İçişleri Bakanı Soylu’nun talimatı ile başlatılan çalışma ile yönetmelik değerlendirmeye alındı. Çalışma, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın başkanlığında, Personelden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Personel Dairesi Başkanı ile ilgili personel tarafından yürütülecek.

  2 BÖLGEDEN 4 GRUBA ÇIKARILMIŞTI

  Resmi Gazete’de 16 Mart 2022 tarihinde yayımlanan yeni yönetmelikte, görev yerleri 2 bölgeden 4 gruba çıkarılmıştı. Mevcut uygulamadaki 1’inci bölge (batı) ve 2’nci bölge (doğu) olarak iki bölgeye ayrılan iller; kendi arasında 2 gruba ayrılmış, iller toplam 4 grupta sınıflandırılmıştı. Uygulamaya 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren kademeli olarak geçiş yapılması öngörülmüştü.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler