TRY - Türk Lirası
EUR
20,769
USD
19,047
GBP
23,457
CNY
2,791
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamEmlakçılar depremzedeler için 100 ev hazırlandı

Emlakçılar depremzedeler için 100 ev hazırlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, ev sahiplerinden izin alarak depremzedeler için 100 ev hazırladı.

Kocaeli Emlakçılar Odası, depremzedeler için ev seferberliği başlattı. Birden fazla boş gayrimenkulü olan kişilere ulaşan emlakçılar, depremzedelerin konaklamasına uygun olan evleri belirledi. Ev sahiplerinden izin alan emlakçılar, yaklaşık 400 kişinin konaklayabileceği 100 evin listesini Kocaeli Valiliği’ne bildirdi. Belirlenen adreslere valilik tarafından belirlenecek depremzedeler yerleştirilecek.

Emlakcilar depremzedeler icin 100 ev hazirlandia - yaşam - haberton
Emlakçılar depremzedeler için 100 ev hazırlandı

17 Ağustos depreminde aynı şeyleri yaşadıklarını belirten Alpay Hacıoğlu, “Onları en iyi anlayan bizleriz. Bizlerin yaralarına geçmişte diğer vatandaşlarımız sardığı gibi, bugün de sıra bizde. Elimizden geldiği kadar bireysel desteğimizi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Şu anda 10 ilimizdeki en önemli ihtiyaç barınma sıkıntısı. Şu an enkaz altından da sevindirici haberler geliyor. Fakat işini, dükkanını, evini, her şeyini kaybetmiş insanlar var. Psikolojik olarak yakın illere gelip barınma ihtiyaçları oluyor” dedi.

Emlak sahipleriyle görüştüklerini söyleyen Hacıoğlu, “Biz Kocaeli Emlakçılar Odası olarak bütün meslektaşlarımıza bir çağrıda bulunduk. Bütün meslektaşlarımız aracılığı ile ikinci ya da üçüncü gayrimenkulü olan, durumu iyi olan vatandaşlarımıza çağrı yaptık. Bir liste oluşturarak Kocaeli Valiliği’ne bildirdik. Biz gayrimenkulü olan kişileri listeye alıyoruz. Kocaeli’nin her ilçesinde yerler var. İzmit’te bir kişi, vakıf binasını bu işe ayırdı. Burada 600 metrekarelik alanda 60 kişinin kalabileceği şekilde her şey hazır. Buraların listelerini tamamen hazırladık. Bunları Kocaeli Valiliği tarafından onaylanacak ihtiyaç sahibi ailelere kira, ücret hiçbir şey olmadan vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler