TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatEmel Sayın'ın duygusal anları

  Emel Sayın’ın duygusal anları

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Keman virtüözü ve ünlü besteci Selçuk Tekay için düzenlenen gecede sahne alan Emel Sayın’ın duygusal anları dinleyicilerini hüzünlendirdi.

  Beyoğlu Klasik Türk Musikisi Derneği’nin organize ettiği gecede, besteleriyle bir döneme damgasını vuran ve geçtiğimiz yıl vefat eden keman virtüözü Selçuk Tekay besteleriyle anıldı. Cemal Reşit Rey konser salonunda sahne alan Emel Sayın duygusal anlar yaşadı. Sayın, “Ankara’da son konserimizi verdiğimizde Selçuk Tekay’la beraberdik. Bugün ilk defa onun için ve onunla sahnedeyim. Kardeşim gibi sevdiğim, aileden biri olan 40 yıla yakındır birlikte çalıştığım canım arkadaşım onu anmaktan gurur duyuyorum” dedi.

  Emel sayinin duygusal anlari 1 - kültür ve sanat - haberton
  Emel Sayın’ın duygusal anları

  Selçuk Tekay, Vefa Lisesi’nden mezun olduktan sonra konservatuvar eğitimini tamamladı, ardından da Feridun Darbaz, Teoman Önaldı ve Emin Ongan, gibi hocalarla çalıştı. Doğuştan gelen müzik yeteneği ve disiplinli çalışmalarının ardından başarılı işlere imza atan Selçuk Tekay, Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Emel Sayın, Muazzez Abacı ve Bülent Ersoy gibi birçok ünlü ismin albüm ve sahne çalışmalarını yönetmişti. Selçuk Tekay geçtiğimiz yıl 68 yaşında hayatını kaybetmişti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler