TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamEmektar kaptan Yılmazcan, gökyüzüne veda etti

Emektar kaptan Yılmazcan, gökyüzüne veda etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türk Hava Yolları’nda (THY) kaptan pilot olarak görev yapan Emektar kaptan Yılmazcan 48 yıl önce başladığı mesleğine Hamburg uçuşuyla veda ederek emekli oldu.

Pilotluk kariyerine 1974 yılında Askeri Pilot olarak başlayan kaptan pilot Ceyhan Yılmazcan 1996 yılında THY’de göreve başladı. Havayolu şirketinde pilotluğun yanı sıra öğretmen ve kontrol öğretmenliği gibi pozisyonlarda da görev yaptı.  48 yıllık pilotluk kariyerine dün gerçekleştirdiği son uçuşuyla veda eden kaptan Yılmazcan görevi süresince 33 bin saatlik uçuş gerçekleştirdi. Son uçuşunun ardından emekliliğe ayrılan Ceyhan kaptan İstanbul Havalimanı’nda mesai arkadaşları tarafından çiçeklerle karşılandı.

Emektar kaptan yilmazcan gokyuzune veda etti 1 - yaşam - haberton
Emektar kaptan yılmazcan, gökyüzüne veda etti

ARTIK ANILARIMI TORUNLARIMA ANLATACAĞIM

Son uçuşu olan Hamburg seferinde yolculara bir anons yapan kaptan pilot, “Hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili çocuklar, Kaptan Pilotunuz Ceyhan Yılmazcan olarak şu an 48 yıllık pilotluk mesleğimin en anlamlı anonsunu gerçekleştiriyorum. Bu uçuş ile gökyüzündeki serüvenimi tamamlayacak ve benim için bir tutku olan pilotluk mesleğine veda edeceğim. Bundan sonraki yaşantımda sevgili ailem ile daha çok zaman geçirecek, 48 yıl boyunca biriktirdiğim anılarımı torunlarıma anlatacağım. Sizlere ve Türk Hava Yolları ailesine uçuşlarınızda emniyetli inişler, yaşamlarınızda sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.

TÜM KATKILARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER KAPTANIM

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Bulutların üzerinde geçen 48 yıl ve sonunda bir ayrılık hikayesi… Ceyhan Yılmazcan kaptanımız dün 374 uçağımıza ve 65 bin kişilik Türk Hava Yolları ailesine veda etti. Pilot koltuğundaki son uçuşunda kaptanımızın hüznü mutluluğuna karıştı. Tüm katkıların için teşekkürler kaptanım” diye paylaşımda bulundu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler