16 C
Ankara
18.1 C
İstanbul
19 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaEmeklinin bayram ikramiyesi 2 bin lira olsun

  Emeklinin bayram ikramiyesi 2 bin lira olsun

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  CHP Balıkesir Milletvekili ve genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın emekli, dul ve yetimlerin bayram ikramiyesi 2 bin lira olsun” dedi.

  CHP’li Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda İYİ Parti‘nin, salgın sürecinde 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sorunların incelenmesi ile ilgili verdiği araştırma önergesini üzerine CHP Grubu adına konuştu. İktidarın sadece bir kesimin değil, yoksulların, kadınların, bakıma muhtaç yaşlıların, işsizleri yanında olması gerektiğini söyledi. Açlık sınırının 2 bin 500, yoksulluk 7 bin 900 lira olduğunu hatırlatan Ahmet Akın, 65 yaş üstü vatandaşların aldıkları maaşla geçinmeye çalıştıklarını ifade etti. Akın şöyle devam etti:

  Chp Balıkesir Milletvekili Ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Emekli, Dul Ve Yetimlerin Bayram Ikramiyeleri 2 Bin Lira Olsun” Dedi.

  “Ben buradan defalarca söyledim: 65 yaş üstü vatandaşımızın aldığı parayı cebinize koyun, pazara gidin yanında, elinize o fileyi alın, bakalım o parayla, o maaşla o file nasıl dolacak? Pazara gittim, çalışıyoruz, çünkü bizim Sayın Genel Başkanımız bize her zaman ‘Sokakta olun’ diyor, sizlerinki gibi sadece sıkıştığı zaman değil. Ben, şimdi, merak ediyorum, siz sokağa çıktığınız zaman nasıl ama nasıl konuşacaksınız? Diyor ki oradaki teyzem: ‘Yahu’ diyor, ‘TÜİK’e göre’ diyor, ‘enflasyon yüzde 12’ymiş.’ Aynen verdiği cevap şu: ‘Hadi oradan! Enflasyon yüzde 90.’ diyor.

  Siz ne yapıyorsunuz? Yüzde 12 diye gösterip yüzde 90’a insanları mahkum ediyorsunuz. Bakın, ayrıca, arkadaşlar, hiçbir şey bilmiyorsanız, sadece elektriğe şu iki yılda yapılan zamma bakın. İki yılda zam yaptınız, yüzde 72, bir de millete dediniz ki ‘Enflasyon yüzde 12.’ Gerçekten milletle dalga geçmeyi bırakmanız gerekiyor. Bizlerin projesi, Sayın Genel Başkanımızın daha önce söylediği, işte, dinî bayramlarımızda ikramiye vermek; bunu bile delik deşik yaptınız, tam doğru dürüst uygulayamadınız. Şimdi yapılması gereken nedir? Bakın, bayram geliyor. Bayramda büyüklerimize saygı göstermek, hürmet göstermek bizim inancımızdan gelir. Gelin, hep birlikte, bu bayramda ve bundan sonraki dinî bayramda emeklilerimize bayram ikramiyesi 2 bin lira verelim, ne olacak? Siz istediğiniz her yere para aktarıyorsunuz. Maaşlar parça parça geliyor; emeklilerimize, kıdemli yaştaki vatandaşlarımıza da desteğinizi görelim.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler