TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaEmeklilere gerçek ve yaşanabilir maaş

Emeklilere gerçek ve yaşanabilir maaş

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, emeklilere gerçek ve yaşanabilir maaş vurgusu yaparak “Zafer Partisi olarak emeklilerimize söz veriyoruz; maaşlarınızı iyileştirecek, temel yaşamsal ihtiyaçlarınız için devlet garantisi verilecek” dedi.  

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya platformu twitter üzerinden yayınladığı videoda Partisi’nin emeklilerle ilgili çalışmalarını aktardı. Özdağ, “Yaşanan hayat pahalılığı her bir Türk vatandaşının yaşamını çekilmez bir noktaya taşımıştır. Çiftçisi, esnafı, memuru, işçisi kısacası genci, emeklisi, Erdoğan ve AKP hükümetlerinin uyguladığı yanlış ekonomi politikalardan dolayı zor durumdadır. Erdoğan ve AKP hükümetleri, Türk Milletinin alın terlerini bir taraftan 13 milyon yabancıya diğer taraftan KÖİ’ler üzerinden yandaşlara ve şatafa harcamaya devam etmektedir.”

“Asgari ücret açıklandı, bundan emekçi rahatsız. Çünkü gıda ve ev kiraları uçmuş gitmiş, doğalgaz, elektrik gibi faturaları ise almış başını gitmektedir. Bunun yanında yaklaşık 14 milyon emeklimiz ise hayatta kalma mücadelesi vermektedir.”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, emeklilere gerçek ve yaşanabilir maaş vurgusu yaparak
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, emeklilere gerçek ve yaşanabilir maaş vurgusu yaparak “Zafer Partisi olarak emeklilerimize söz veriyoruz; maaşlarınızı iyileştirecek, temel yaşamsal ihtiyaçlarınız için devlet garantisi verilecek” dedi.  

“13 milyon emeklimiz ise açlık sınırı olan 7.500 TL’nin altında bir maaş almaktadır. Zafer Partisi olarak hayatları boyunca Türkiye için alın terini ortaya koyan insanlarımızın, emeklilik dönemlerinde hiçbir ekonomik sıkıntı çekmeden yaşamlarını devam ettirmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Emeklilerimize Söz Veriyoruz

  1. Maaşları düşük olan Emeklilerimizin en temel yaşamsal ihtiyaçları (barınma, elektrik, su, doğalgaz, gıda, vb…) devlet tarafından garanti altına alınacak. Türk emekçisi emekli olduktan sonra çalışmak zorunda bırakılmayacak. Bunun için çalışmak zorunda kalan emeklilerimizden kesilen sosyal güvenlik destek primleri uygulamasına son verilecek.
  2. AKP Hükümetinin Ekim 2008 tarihinden sonra düşürdüğü Aylık Bağlanma Oranı %70 seviyesine çekilerek iyileştirilecek.
  3. Emeklilerimizin banka maaş promosyonundaki gelir adaletsizliğini sonlandırarak, daha yüksek banka promosyonu almalarını sağlayacak.
  4. Ayrıca emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenen Bayram İkramiyelerinin miktarı artırılarak, Bayram İkramiye tutarları emekli maaşları kadar ödenecektir.
  5. Gurbetçi vatandaşlarımızın Türkiye’de emeklilik için prim ödeme ve emeklilik statülerindeki zorlaştırıcı ve ağırlaştırıcı koşullar kaldırarak, Türkiye’de emekli olabilmelerinin önünü açılacaktır.
  6. Memur ve memur emeklilerinin aylıkları ile emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde 3600 ek gösterge ile ilgili gerekli düzenlemeleri yapılacaktır.
  7. Malul vatandaşlarımız için malulen emeklilik sistemindeki meslekte iş gücü kaybı oranını yeniden belirleyip, %60 oranı makul seviyelere çekeceğiz.
  8. Yerel yönetimlerde “Gençlik Meclisleri” gibi emeklilerimiz içinde “Emekli Meclislerinin’’ kurulması sağlanacak.
  9. 2008 yılı öncesi, vergi ve oda kaydı olup da BAĞ-KUR kaydı olmayan esnaf ve serbest meslek erbapları vatandaşlarımıza geriye dönük borçlanma ve ödeme imkânı getirecek. Zafer Partisi, Türk Milletinin çıkarlarını korumaya devam edecek. Türk Devletini Türk Milletine geri verecektir.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler