TRY - Türk Lirası
EUR
19,249
USD
18,638
GBP
22,273
CNY
2,603
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamEmekli astsubaydan mini hayvanat bahçesi

Emekli astsubaydan mini hayvanat bahçesi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Düzce’nin Kaymakçı köyünde oturan emekli astsubay İsmail Bolluk (58), hayvan sevgisi nedeniyle hayali olan birçok hayvanı sahiplendi ve kendisine mini hayvanat bahçesi kurdu. 

İsmail Bolluk, bahçesinde tavus kuşu, papağan, güvercin, muhabbet kuşu, koyun, keçi, köpek cinsleri, süs tavukları gibi 500’e yakın hayvan beslemeye başladı. 

Düzce’nin Kaymakçı köyünde oturan emekli astsubay İsmail Bolluk (58), hayvan sevgisi nedeniyle hayali olan birçok hayvanı sahiplendi ve kendisine mini hayvanat bahçesi kurdu. 

Kaymakçı köyünde oturan İsmail Bolluk, kendisine ait mini hayvanat bahçesi kurmaya karar verdi. Bolluk, emekli olur olmaz hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti ve sahiplendiği birçok hayvanı Kaymakçı köyünde bulunan evinin bahçesinde beslemeye başladı. Bolluk, tavus kuşu, papağan, güvercin, muhabbet kuşu, koyun, keçi, kemirici evcil bir tür olan Guinea pig, değişik köpek cinsleri, süs tavukları gibi hayvan çeşitlerinden 500’e yakın hayvan ile köy evinde mini bir hayvanat bahçesi oluşturdu. Bolluk, özellikle beslediği 38 yaşındaki papağan ‘Cako’ ile çok iyi arkadaşlık kurdu.

Hayvanları çok sevdiğini belirten İsmail Bolluk, “Emekli olmak isteyenlerin hayalidir hayvanlarla uğraşmak. Bende emekli olduktan sonra vaktimi nasıl geçireceğim diye düşünürken, onları da çok sevdiğim için hayvanlara yöneldik ve hobi bahçesi kurduk. Bahçemizde günümüzü hayvanlarla geçiriyoruz. Mükemmel bir duygu. İnsanlardan daha uzak şehirden daha uzak olduğu için çok daha güzel. Ne kadar ilgi gösterirseniz o kadar tepki alıyorsunuz. Papağanım ise 38 yaşında 40 kelimesi var. İlgiye bağlı, her gün ilgilenmen ve karşılıklı konuşman lazım. Bunları yaptığınız sürece karşılığını alıyorsunuz.” dedi. 

Emekli astsubaydan mini hayvanat bahçesi

Fare, sincap gibi hayvanlara benzerliği ile dikkat çeken ancak evcil olduğu bilinen Guinea pig hayvanlarıyla ilgili bilgiler veren Bolluk, “Güney Amerika’da yetişen evcil bir hayvan. Evde beslenen bir hayvan, tuvalete eğitimi verilebiliyor. Evde bakımı kolay. Çocukların rahatlıkla vakit geçirip hayvan sevgisinin aşılanacağı bir hayvan türüdür. Evde fazla ilgi gösteremeyeceğim için dışarda ev ortamında hazırladığım kafeste besliyorum. Çok nadir bulunan bir hayvan, Güney Amerika’da yetişiyor. Ülkemizde yetişmiyor, ancak bazı pet shoplarda olduğunu duyuyoruz.” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler