TRY - Türk Lirası
EUR
20,769
USD
19,047
GBP
23,457
CNY
2,791
23 Mart 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerElbistan'a 2 bin 300 kişilik konteyner kent kuruluyor

Elbistan’a 2 bin 300 kişilik konteyner kent kuruluyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine koordinatör vali olarak görevlendirilen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “2 bin 300 kişilik konteyner kent kuruyoruz. Alt yapısı bitmek üzere. Konteynerler yarın itibarıyla kurulmaya başlayacak” dedi.

Elbistan’a koordinatör vali olarak görevlendirilen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş’tan sonra Elbistan’a koordinatör vali olarak görevlendirildiğini belirten Vali Çiçek, ilçenin bir an önce ayağa kaldırılması için kısa ve uzun vadeli planlarla çalışmaya başladıklarını söyledi. Vali Çiçek, “Bireysel çadır dağıtımlarını vatandaşlarımıza açık bir şekilde yapıyoruz. Hasta ve yatalak durumda olan vatandaşlarımızın evlerinin önüne konteyner kuruyoruz.

Diğer yerlerde ise konteyner kentlerimiz bitmek üzere. Günlük 20 enkaz kaldırarak, şehri enkaz görüntüsünden kurtarmaya çalışıyoruz. Yarından itibaren Elbistan’ı bambaşka göreceksiniz. Yoğun bir temizliğe gireceğiz. Bir yandan yaralarımızı sararken diğer yandan da yasımızı tutarak, Elbistan’ı ayağa kaldırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte buraya geldik. İnşallah Elbistan’ı en kısa sürede ayağa kaldırırız” ifadelerini kullandı.

Elbistana 2 bin 300 kisilik konteyner kent kuruluyorz - yerel haberler - haberton
Elbistan’a 2 bin 300 kişilik konteyner kent kuruluyor

‘TÜRKİYE’NİN HER BİR YERİNDEN KONTEYNERLERİMİZ GELİYOR’

Elbistan’a 2 bin 300 kişilik büyük bir konteyner kent kurulduğunu kaydeden Çiçek, şöyle konuştu:

“Altyapısı bitmek üzere. Konteynerler yarın itibarıyla kurulmaya başlanacak. 1-2 gün içinde vatandaşlarımız, konteynerlerin içinde sıcak bir yuvaya kavuşacak. Konteyner daha uzun vadeli bir yaşam alanı olduğu için bunlara ağırlık vermemiz gerekiyor. İnşallah konteynerlerimizi yerleştirebiliriz. Ayrıca Elbistan’a, Türkiye’nin her bir yerinden konteynerlerimiz geliyor. Bugün, bakıma ihtiyacı olan, yaşlı, hasta insanlarımıza konteyner ihtiyacını karşıladık. Yarından itibaren köylerde de konteyner dağıtımına başlayacağız. Vatandaşlarımız 1-2 gün içinde rahatlamayı çok daha fazla hissedecekler.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler