TRY - Türk Lirası
EUR
18,4111
USD
18,5741
GBP
21,0965
CNY
2,6102
12.2 C
Ankara
16.3 C
İstanbul
16 C
İzmir
6 Ekim 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEkrem İmamoğlu, 11'inci Alaçatı Ot Festivali'nde

Ekrem İmamoğlu, 11’inci Alaçatı Ot Festivali’nde

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir’in Çeşme ilçesinde düzenlenen 11’inci Alaçatı Ot Festivali, son gününde binlerce kişiyi ağırladı. Festivale katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Yalan, dolan, talan ile toplumumuzu kandırmayız. Ahlaklı siyaset için ant içtik. Ülkemiz adına büyük bir sınavın eşiğindeyiz” dedi.

Turizmin gözde merkezlerinden İzmir’in Çeşme ilçesindeki Alaçatı Ot Festivali, 11’inci kez düzenlendi. 24 Mart’ta başlayan ve bugün sona erecek festivalde çok sayıda ot, yiyecek ve hediyelik eşya standı açıldı. Konserler, seminerler, ot toplama ve tadım gibi pek çok etkinliği kapsayan festival, yöresel lezzet meraklılarını bir araya getirdi.

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce kişinin akın ettiği festivalin son gününde yoğunluk oluştu. Festivalde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı bir araya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu güzel cennet vatanın her köşesi bereketlidir. Sorumluluğumuzun farkındayız. Gerçekten çok çalışıyoruz. Hiç hata yapmadan, eksik bırakmadan, sizleri dinleyerek, ülkemizin geleceğine en faydalı süreci üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Ekrem imamoglu 11inci alacati ot festivalinde 1 - yerel haberler - haberton
Ekrem i̇mamoğlu, 11’inci alaçatı ot festivali’nde

‘HEPİMİZİN BU CENNET VATANA BORCU VAR’

Türkiye’nin etrafındaki bütün ülkelere barış duygusunu vaat eden bir ülke olması gerektiğini söyleyen İmamoğlu, “Bize saldıracaklar, yoktan yere dedikodu üretecekler. Hiçbiri bize yapışmıyor. Eksiğimiz olabilir. Hatamız da olabilir. Yanlış da yapabiliriz. Çıkar özür dileriz. Yalan, dolan, talan ile toplumumuzu kandırmayız. Ahlaklı siyaset için ant içtik. Ülkemiz adına büyük bir sınavın eşiğindeyiz. 2023 geliyor. Cumhuriyeti’mizin 100’üncü yılında hepimizin, bize emanet olan bu cennet vatana borcu var. Bu memleketin çocukları ve gençleri cıvıl cıvıllar. Hep beraber onlara güzel geleceği hazırlamakla yükümlüyüz” diye konuştu.

Ekrem imamoglu 11inci alacati ot festivalinde 2 - yerel haberler - haberton
Ekrem i̇mamoğlu, 11’inci alaçatı ot festivali’nde

‘ÇITAYI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ’

11’inci Alaçatı Ot Festivali’nde konuşma yapan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Mecburi iki yıllık aradan sonra 11’inci Alaçatı Ot Festivali’ni gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Komite oluşturulduğunda ‘Mart ayında ot festivali olmaz, çok soğuk’ dediler. Ben de dedim ki, ‘Öyle bir Alaçatı Ot Festivali olacak ki, 11 yıllık çıtayı en üst seviyeye çıkaracağız’. Bugün Alaçatı Ot Festivali’nin son günü. İki tane büyük başkanımızı ağırladık” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise “Bir arada güneşin altında kucaklaşmayı, birbirimizden umut alıp vermeyi nasıl özlemişiz. Bu güzel günde bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ekrem imamoglu 11inci alacati ot festivalinde 3 - yerel haberler - haberton
Ekrem i̇mamoğlu, 11’inci alaçatı ot festivali’nde

‘BU KADAR KALABALIĞI GÖRMEK ŞAŞIRTICI’

Festivalde ot satışı yapan vatandaşlardan Osman Yanar, “Festivalin dördüncü günü oldukça kalabalık geçiyor. Pandemiden sonra bu kadar kalabalığı görmek gerçekten şaşırtıcıydı. Çeşme, hafta sonu zaten kalabalık oluyor ama bugün festival dolayısıyla yoğunluk çok fazla. İnsanlar, buradaki otları görmek için merakla geldi. Festivalde karabaş, kantaron, biberiye, kekik, ısırgan otu gibi pek çok otun satışını yaptık. En çok ısırgan otu tercih edildi” dedi.

‘FESTİVAL ÇOK KALABALIK’

Ekrem imamoglu 11inci alacati ot festivalinde 4 - yerel haberler - haberton
Ekrem i̇mamoğlu, 11’inci alaçatı ot festivali’nde

İlk kez festivale katılan Hasan Harbelioğlu da “Festival çok kalabalık. İzmir’in Bornova ilçesinden buraya geliyoruz. Farklı lezzetlerle tanışma fırsatı bulduk. Pek çok farklı ilçeden vatandaşlar bu festivale ilgi göstermiş. Ot Festivali’ne ilk kez geldim. Önümüzdeki yıllarda da gelmek isterim” diye konuştu. Festivalde yöresel ürünlerin satışını yapan Dilek Uz ise “Çeşme’de limon üreticisiyiz. Bu festival üreticilere adeta can suyu oldu. Çok kalabalık bir etkinlikti. Pandemi sonrası insanlar bir arada olmayı özlemiş. Çok güzel bir festivaldi” ifadelerini kullandı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler