TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEkolojik Sistem için 550 Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı

Ekolojik Sistem için 550 Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kayseri’de Ekolojik Sistemin Korunmasına Katkı Sağlayan Kınalı Keklikler Doğaya Bırakıldı

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince, ekolojik sistemin korunmasına katkı sağlayan 550 adet kınalı olarak tabir edilen keklikler doğaya bırakıldı.

Ekolojik sistem icin 550 kinali keklik dogaya birakildi 3 - yerel haberler - haberton
550 kınalı keklik doğaya bırakıldı

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziantep Keklik Üretim İstasyonu’ndan doğaya bırakmak için 550 adet keklik talep etti. Başvuru üzerine yetiştirilen keklikler Kayseri’ye gönderildi. Keklikler Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde doğaya bırakıldı.

Ekolojik Sistem Nedir?

Ekolojik sistem

Belirli bir bölgede bulunan canlılar ile bunları çevreleyen cansız unsurların karşılıklı ilişkileri ile meydana gelen ve sürekliliği olan sisteme ekolojik sistem denir. Ekolojik sistem doğal yaşam, besin zinciri ve enerji akışı ile sürer.

Kekliklerin çıkardığı sesler, doğada yankılandı. Kekliklerin buğdaylara zarar veren süne böceklerini yemeleri ve kırım kongo kanamalı ateşi hastalığına yol açan kenelerin sayısını kontrol etmeleri nedenlerinden dolayı getirildiği bildirildi. Öte yandan kınalı keklik avlanmasının yasak olduğu belirtilerek, kaçak avlanan kişilere 850 TL para cezası uygulanacağı öğrenildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler