28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEkolojik Sistem için 550 Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı

  Ekolojik Sistem için 550 Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kayseri’de Ekolojik Sistemin Korunmasına Katkı Sağlayan Kınalı Keklikler Doğaya Bırakıldı

  Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince, ekolojik sistemin korunmasına katkı sağlayan 550 adet kınalı olarak tabir edilen keklikler doğaya bırakıldı.

  Ekolojik sistem icin 550 kinali keklik dogaya birakildi 3 - yerel haberler - haberton
  550 Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı

  Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziantep Keklik Üretim İstasyonu’ndan doğaya bırakmak için 550 adet keklik talep etti. Başvuru üzerine yetiştirilen keklikler Kayseri’ye gönderildi. Keklikler Pınarbaşı ve Sarız ilçelerinde doğaya bırakıldı.

  Ekolojik Sistem Nedir?

  Ekolojik sistem

  Belirli bir bölgede bulunan canlılar ile bunları çevreleyen cansız unsurların karşılıklı ilişkileri ile meydana gelen ve sürekliliği olan sisteme ekolojik sistem denir. Ekolojik sistem doğal yaşam, besin zinciri ve enerji akışı ile sürer.

  Kekliklerin çıkardığı sesler, doğada yankılandı. Kekliklerin buğdaylara zarar veren süne böceklerini yemeleri ve kırım kongo kanamalı ateşi hastalığına yol açan kenelerin sayısını kontrol etmeleri nedenlerinden dolayı getirildiği bildirildi. Öte yandan kınalı keklik avlanmasının yasak olduğu belirtilerek, kaçak avlanan kişilere 850 TL para cezası uygulanacağı öğrenildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler