23.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
Salı, Temmuz 27, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEkilen tarlalarda ilk mahsuller alınmaya başlandı

  Ekilen tarlalarda ilk mahsuller alınmaya başlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Temmuz ayında 6 ilçe belediyesi ile imzalanan tarım alanlarının üretimde kullanılması protokolü kapsamında ekilen tarlalarda ilk mahsuller alınmaya başlandı.

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ekonomik olarak zor günlerden geçen üreticiler için 2020 yılı Temmuz ayında 6 ilçe belediyesi ile imzaladığı tarım alanlarının üretimde kullanılması protokolü kapsamında ekilen tarlalarda ilk mahsuller alınmaya başlandı.

  2020 yılı Temmuz ayında belediye meclisinde alınan kararla Büyükşehir Belediyesi ile Alpu, Mahmudiye, Mihalıççık, Seyitgazi, Sivrihisar, Mihalgazi ilçe belediyeleri arasında tarım alanlarının üretimde kullanılması için protokol imzaladı. Protokol kapsamında tarıma elverişli olan Büyükşehir Belediyesi arazileri ilçe belediyeleri tarafından ekildi. Alpu ve Mihalıççık ilçelerinde ekilen tarlaları ilçe belediye başkan yardımcıları ile inceleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bölgedeki çiftçilere tohumluk ve hayvan yemi olarak verilecek ürünlerin üreticilere büyük destek sağlayacağını belirtti.

  Ekilen tarlalarda ilk mahsuller alınmaya başlandı
  Ekilen tarlalarda ilk mahsuller alınmaya başlandı

  Mihalıççık ilçesi Üçbaşlı Mahallesi’nde 110 dönüm buğday, Dümrek Mahallesi’nde 30 dönüm metrekare alana soğan ve Adahisar Mahallesi’nde 10 dönüm metrekare alana balkabağı ekildiğini belirten Mihalıççık Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, “Çiftçimize destek olmak için Büyükşehir Belediyemiz ile imzaladığımız protokol gereği tarlalara ekim yaptık. İlk mahsullerimiz de oldukça verimli. İlerleyen günlerde buğday, soğan ve balkabağı hasatlarını yaparak tarım ve hayvancılık yapan vatandaşlarımıza tohumluk ve hayvan yemi olarak dağıtacağız. Tarımla geçinen vatandaşlarımıza birlikte destek olma imkânı verdiği için, başta Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere tüm meclis üyelerimize teşekkür ederiz” dedi.

  Alpu’da ise Osmaniye ve Bahçecik Mahallesi’ne 32.5 dönüm yonca, Karakamış Mahallesi’ne 25 dönüm alana arpa, Alpu Belediyesi tarafından ekildi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile Alpu ilçesinde ekilen tarlaları inceleyen Alpu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Üngör, “Büyükşehir Belediyesi arazilerine ekimini yaptığımız ürünlere gözümüz gibi bakıyoruz. Zamanı gelince hasatlarımızı yaparak üreticimize destek olacağız. Üreticimiz için yapılan bu işbirliğine imza atan ve çalışan herkese teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler