TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaYerel Haberlerİstanbul HaberleriEğlence teknelerine asayiş denetimi

Eğlence teknelerine asayiş denetimi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul Boğazı’nda eğlence teknelerine asayiş ve ses denetimi gerçekleştirildi. Denetimler sırasında ekipleri gören işletme görevlileri nargileleri kaçırırken, gizlenen nargileler ekipler tarafından bulundu.

Kurallara uymayarak nargile ve sigara içilmesine izin veren işletmelere ceza uygulandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri, boğazdaki gezi teknelerine yönelik “Genel asayiş ve ses denetimi” gerçekleştirdi. Ekipler, Boğaz hattında bulunan eğlence teknelerine, tekne ile yanaşarak tek tek evraklarını kontrol etti. Yüksek ses kontrolü yapan ekipler, tekne içerisinde sigara ve nargile içilmemesi yönünde işletme sahiplerini uyararak, kurallara uymayanlara idari para cezası uyguladı.

Eğlence teknelerine asayiş denetimi
Eğlence teknelerine asayiş denetimi

EKİPLERİ GÖRDÜLER, NARGİLELERİ KAÇIRDILAR

Denetimler sırasında ekipleri gören işletme görevlileri, nargileleri kaçırdılar. Görevlilerin nargileleri kaçırma anları görüntülere yansırken, bu durumu gören ekipler ise teknelerin farklı noktalarında arama yaptı. Ekipler, gizlenen nargileleri bularak ceza uyguladı. Denetimler sürerken, bazı müşterilerin sigara ve nargile içmeye devam etmesi dikkat çekti. 

İstanbul Boğazı'nda eğlence teknelerine asayiş ve ses denetimi gerçekleştirildi. Denetimler sırasında ekipleri gören işletme görevlileri nargileleri kaçırırken, gizlenen nargileler ekipler tarafından bulundu.
İstanbul Boğazı’nda eğlence teknelerine asayiş ve ses denetimi gerçekleştirildi. Denetimler sırasında ekipleri gören işletme görevlileri nargileleri kaçırırken, gizlenen nargileler ekipler tarafından bulundu.

NARGİLE VE SİGARAYA İZİN VEREN TESİSLERE CEZA

Yapılan denetimlerde, kapalı alanlarda sigara içilmesine müsaade eden 2 yüzer tesis işletmesine, kapalı alanlarda bulundurulması ve sunulması yasak olan nargile içilmesine müsaade eden 1 yüzer tesis işletmesine idari para cezası uygulanırken, sigara içen 3 yabancı uyruklu kişiye de idari para cezası kesildi. Ayrıca 2 yüzer tesis işletmesine de 3 sigortasız yabancı işçi çalıştırmaktan idari para cezası uygulandı. Denetimler sırasında 60 kişiye Genel Bilgi Taraması(GBT) yapılırken, bu kişilerle ilgili herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı bildirildi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler