TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEğitimde hibrit öğrenme modeli yaygınlaşıyor 

Eğitimde hibrit öğrenme modeli yaygınlaşıyor 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İş hayatında yerini sağlamlaştıran hibrit çalışma, eğitim sektöründe de yaygınlaşıyor. Hibrit öğrenme modelleri hem öğrenci hem de öğretmenlerin hayatını kolaylaştırıyor.

Pek çok sektörde olduğu gibi, eğitim dünyasındaki dijital dönüşüm de yeniliklere kapı araladı. Öğretmen-öğrenci ilişkileri yeniden yazılırken, eğitimde zaman ve mekandan bağımsız öğrenme deneyimi de yaygınlaşmaya başladı. Tudem Yayın Grubu, hibrit öğrenme modeliyle öğretmenlerin hayatını kolaylaştıracak ve öğrencilere etkileşimli ödev yapma ortamı sağlayacak dijital bir platform tasarladı. Tudem Dijital adlı platform, kültür ve eğitim yayınlarına dair öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu her şeyi bir arada sunan Tudem Öğretmen ile de entegre çalışıyor. 

ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ-ÖĞRENME ÜÇGENİNDE MUTLAK BAŞARI  

Tudem Yayın Grubu Eğitim Koordinatörü Pınar Camal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öğretmenlerin çalışma hayatını kolaylaştırmak için tasarladıkları platform ile öğretmen-öğrenci-öğrenme üçgeninde mutlak başarıya odaklandıklarını söyleyerek, “Eğitimdeki dijital dönüşüm, öncelikle öğretmenin rolünü değiştirdi. Öğretmenler bilgi çağında artık deneyimli birer yol göstericiye dönüştü. 1984 yılından bu yana eğitimde modern yaklaşımlara öncülük ediyoruz. Birinci hedefimiz öğrencileri en iyiyle buluşturmak. Bu alanda attığımız adımların olgun bir meyvesi olan platformumuz ile şimdi de eğitimde dijital dönüşümün öncüleri arasında yer almaya hazırlanıyoruz” dedi.  

Egitimde hibrit ogrenme modeli yayginlasiyor 1 1 - yerel haberler - haberton
Eğitimde hibrit öğrenme modeli yaygınlaşıyor 

ÜCRETSİZ AKILLI DİJİTAL ASİSTAN DESTEĞİ 

Pınar Camal, öğrenci ve öğretmenler için zaman ve mekandan bağımsız bir çalışma deneyimi vaat eden Tudem Dijital’in sunduğu faydaları şu şekilde özetledi:  

“Sınıfında seçili Tudem ürünlerini kullanan öğretmenler, akıllı dijital asistan AKAS sayesinde ücretsiz sahip olacakları kitap içeriklerini, akıllı tahtaya veya ekrana yansıtabilecek, öğrencilerle interaktif çalışmalar gerçekleştirebilecek. Platformun sunduğu teknoloji destekli Aktif Ödev Sistemi ile öğretmenler için ödev vermek de kolaylaşacak.”  

SELF SERVİS OPTİK OKUMA YAPILACAK 

Tudem bayilerinden ücretiz aktivasyon kodu alan öğretmenlerin platformu hemen kullanmaya başlayabileceklerini söyleyen Pınar Camal, sözlerini şöyle tamamladı:  

“Kayıt sırasında seçecekleri branş ve sınıfa uygun kitap içeriklerinin tamamına sınırsız ve ücretsiz olarak erişebilecek öğretmenler, ek olanaklara da sahip olacak. Online ödev takip sistemine erişecek öğretmenler, öğrenci kazanım raporlarını görüntüleyebilecek, kurs, sınıf ve okul istatistiklerini değerlendirebilecek, akıllı tahta uygulamaları ve video çözümlere ulaşabilecek. Tudem Dijital aracılığıyla sunduğumuz bir diğer yenilik de optik okuma ve analiz. Mobil Analiz uygulamasına giriş yapan öğrenci ve öğretmenler, mobil optiklerini kendilerini okutup sonuçlara hızlıca ulaşabilecek, video çözümleri görüntüleyebilecek ve Aktif Ödev Sistemi’ni kullanabilecek.”  

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler