23.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
Salı, Temmuz 27, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarEğitim ve öğretim sistemi

  Eğitim ve öğretim sistemi

  Avatar of elif betül özşimşek
  Elif Betül Özşimşekhttps://haberton.com/
  Elif Betül Özşimşek, 2001 doğumlu ,resim çizmeyi ve yazı yazmayı seviyor

  Son Dakika Haberleri

  Pandemi nedeni ile gençlerimiz bu yıl eğitimden mahrum kaldı. Online eğitim ve öğretim sürecinde öğrenciler bir türlü derslere adapte olamadı.

  Her ne kadar online eğitim görülse de bunun verimsiz olduğu açıkça ortaya serildi. Kaldı ki yüz yüze eğitimin de pek faydası olduğunu söyleyemeyiz, çünkü okul sistemi insanı kısıtlayan bir sistem, şöyle ki;

  40 farklı genci bir sınıfta toplayıp hepsine aynı eğitimi vermek farklı yetenekleri, farklı bakış açıları  ve en önemlisi farklı kapasitesi bulanan gençlere aynı dersi vermek hatadır çünkü sistem, aynı düşünen, sorgulamayan, düşünmeyen bir gençlik eğitiyor. Tabiki her genç için ayrı ayrı ders verilmesi mümkün değil, fakat önleri açılmalı okulun ve ailelerinin onları sınıflandırdıkları kategori  dışında kendi keşfettikleri inançların ve yeteneklerinin peşinden gitmeleri gerek.

  Bir çok gence sohbet arası mesleklerini neden seçtiklerini sordum geneli bana şu cevabı verdi; “Ailem öyle istedi”. Bu, eğitimin yetersiz olduğunun delilidir çünkü bunu 8 yıl okuyan biri söylüyor bu bilinçsiz bir insanın kuracağı cümledir. Bu adam 8 yılını bilinçsiz geçirdiyse bunun tek nedeni sistemdir! eğitim sistemi.

  Eğitim ve öğretim sistemi
  Eğitim ve öğretim sistemi

  Her yaştan ve her ırktan insanın eğitim görmesi şart. Doğru eğitim ise nefes kadar lazım olan bir ihtiyaçtır, ve eğitim yalnızca okulda olmaz evde de olur, anne ve baba evladını eğitir. Çocukların ilk öğretmenleri ebeveynleridir. Her ebeveyn bir öğretmendir ama her öğretmen bir ebeveyn değildir. Özellikle yeni evlilerin çocuk yapmadan önce bol bol kitap okuyarak ve araştırma yaparak kendilerini geliştirmesi gerek, gençlerimizin de bunu yapması şart. Araştırmak okumak dinlemek bu 3 şeyi hiç bir insan hayatından çıkarmamalı benim gençlere tavsiyem her zaman sorgulamak ilkeniz olsun…

  Önceki İçerikNe Cumhur ne Millet tek yol Memleket
  Sonraki İçerikEy zaman!

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler