TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel Haberler'Eğitim ve İklim Krizi' paneline geri sayım başladı

‘Eğitim ve İklim Krizi’ paneline geri sayım başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İklim krizinde öğretmenin ve okulların rolü, 24 Kasım’da İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde  “Eğitim ve İklim Krizi’ paneliyle ele alınacak.

Saat 09.00’da açılış konuşmalarıyla Akıngüç Oditoryumunda başlayacak panelde, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) adına Dr. Nilay Dökümcü Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) adına Coşku Deniz Arslan, Eğitim Reformu Girişimi (ERG) adına Ekin Gamze Gencer, Kültür Koleji adına Mehtap Dere “Eğitim ve İklim Krizi‘ panelinde konuyu değerlendirecekler.

PANEL TÜM KATILIMCILARA AÇIK DÜZENLENECEK

Küresel iklim krizine ilişkin farkındalığın geliştirilmesinde “Sahne Sanatları Olarak Öğretmenlik” temasıyla Prof. Dr. Ayhan Aydın, öğretmenliğin sınıf içinde etkili iletişim boyutlarına dikkati çekerken, Dr. Nilay Dökümcü “Küresel İklim Krizi: Daha İyi Seçimler” başlığında koruyucu ve geliştirici önlemlere değinecek.

İklim ve Biyolojik Çeşitlilik Krizlerini öğrenme ve öğretme temasıyla Uzm. Burcu Meltem Arık’ın ele alacağı etkinlik iklim krizini eğitim ve okul perspektifinden ele alan tüm katılımcılara açık düzenlenecek.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler