16 C
Ankara
18.6 C
İstanbul
21 C
İzmir
Perşembe, Haziran 24, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatEğitim Nesil Kurtarmak mı? Seçim Kurtarmak mı?

  Eğitim Nesil Kurtarmak mı? Seçim Kurtarmak mı?

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivaonğlu, eğitim alanındaki tecrübelerini ‘Eğitim Nesil Kurtarmak mı? Seçim Kurtarmak mı?’ ismini verdiği kitabında topladı.

  Türk Eğitim Derneği TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ‘Eğitim: Nesil Kurtarmak mı? Seçim Kurtarmak mı?’ adlı kitabında eğitim politikalarının bir zümrenin, bir grubun veya bir ideolojinin kendini ispat etme alanı olmadığını belirtti.

  Pehlivanoğlu, 93 yıllık bir sivil toplum kuruluşunun genel başkanı olarak bu kitabı yazmanının bir sorumluluk olduğunu söyleyerek, “Kitabın tüm gelirini Türk Eğitim Derneği’nin burs fonuna bağışlanacak. Ülkemizde Cumhuriyet’in ilk döneminde büyük bir adanmışlıkla gelen başarıdan sonra maalesef, eğitim siyaset ilişkisi, sıralama sınavı, her Milli Eğitim Bakanı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanını etkileyen iz bırakma sendromu, müdür ve öğretmen yetkinlikleri gibi sorunlara kâğıt mühendisliği yaklaşımı ile çözümler bulmaya çalıştık.

  Eğitim nesil kurtarmak mı? Seçim kurtarmak mı?
  Eğitim Nesil Kurtarmak mı? Seçim Kurtarmak mı?

  Gelecek avuçlarımızın arasından kayıp giderken, artık nesil kurtarmanın seçim kurtarmaktan çok daha önemli olduğunu idrak etmeli ve önümüzdeki yirmi yılı kapsayacak ulusal milli bir eğitim programı yapmalıyız. Bu kitabı eline alanlar eğitimde sosyal adaleti sağlamak için aşılması gereken engelleri ve çözüm önerilerini görecekler. Öncü çocuklar yetiştirmek için bilinçli hayırseverliğin çok önemli olduğunu düşünüyorum. O nedenle ilham kaynağı olacak hikâyeleri de burada okuyabilecekler” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler