TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaYazarlarEge'de bir yiğit: Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Ege’de bir yiğit: Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Burak Pamukçu
Burak Pamukçuhttps://haberton.com/
Burak Pamukçu, 23/10/2000 tarihinde Akşehir'de doğdu. Necmettin Erbakan Üniversitesinde siyaset bilimi kamu yönetimi 3. Sınıf öğrencisi. Yakın tarih ve Türk tarihi ilgi alanları arasında.

Haftanın Öne Çıkanları

Geldi yine soysuz şubat bir yanımız hep FIRAT… Bugün sizlere hemşerim, kıymetli abim Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ndan bahsedeceğim… Milliyetçi vatanperver fikirlerin ve yiğitliğin tüm gençliğe emanettir.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 1 Ocak 1991 yılında benimde memleketim olan Konya/Akşehir’de dünyaya gelmiştir. Ailesinin tek evladı olan Fırat annesinin öğretmen olması sebebiyle çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır’da geçirmiştir. Ailesi sol görüşe yakın olarak görülse de Fırat ve ailesi vatansever insanlardır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu Ege Üniversitesi Tarih Bölümü 4.sınıf öğrencisidir. Aynı zamanda kendisi Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusuydu. Kendisi bölümüne ve derslerine ilgili ve başarılı bir öğrenci olarak eğitim hayatını sürdürmüştür. Üniversitesinden mezun olduktan sonra akademik hayatına devam etmek isteyen Fırat hoca olmak ve kendisi gibi güzel insanlar yetiştirmek istemişti…

Arkadaşı Cem Karakuş’un da ifade ettiği gibi; 2014-2015 yıllarında Ege Üniversitesi siyasi olarak karışık bir hale gelmeye başlamıştır. Bu karışıklık ise milliyetçi gençler ve terör örgütü PKK destekçisi öğrenciler arası kavga ve çatışmalardan dolayı olmuştur. O yıllarda Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu olan Fırat çoktan arkadaşları ile birlikte PKK destekçisi öğrenciler tarafından fişlenmiş ve kendi okullarına giremez derslere katılamaz olmuşlardı. 

Yine aynı şekilde sınıf arkadaşlarından Hakan Karaca’nın da ifade ettiği gibi Fırat ve arkadaşları sınavlarına polis koruması eşliğinde  girmişlerdir.  Daha sonraki dönemlerde ise Fırat ve arkadaşları sürekli olarak tehditler almaya başlamışlardı. Fakat Fırat ne ailesine ne de kız arkadaşına bu olanlardan bahsetmiştir.

Ege'de bir yiğit: fırat yılmaz çakıroğlu
Ege’de bir yiğit: Fırat Yılmaz Çakıroğlu

Fırat üniversitesinde olan eksiklikleri ve yanlışları sürekli olarak dile getirmiştir. Okulunda okuyan; vatanını seven, kendisi ve ülkesi için uğraşan tüm öğrencilere kol-kanat germek için çabalayan Fırat bu uğurda pek çok yürüyüş, konuşma ve eylem düzenlemiştir.

Fırat vatanını seven, bayrağına dinine bağlı olan ülkücü bir ağabeyimdir. Üniversitesinin duvarlarında bulunan “Apo posterleri ve PKK paçavralarının asılmasından” rahatsız olmuş ve bu durumu dile getirmiştir. Ardından 20.02.2015 yılında henüz 24 yaşındayken PKK destekçisi olduğu öğrenciler tarafından uğradığı saldırı sonucu bıçaklanarak şehit edilmiştir.

Olayla ilgili açılan davada Nurullah Semo, ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘terör örgütü üyeliği’ suçundan da 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Karar, İzmir Bölge Adliye Mahkemesince bozularak Semo’ya bu kez ‘terör örgütü üyeliği’ suçu yerine ‘devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak’ suçundan ceza verildi. Semo’ya yerel mahkemenin verdiği 15 yıl hapis cezası, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrildi.

Fırat ağabeyim, yalnızca benim değil milyonların abisi ve kardeşidir. Gencinden yaşlısına vatan için canını verenlerin asla ve asla bitmeyeceğinin göstergesidir. Unutulmamalıdır ki bizde ne Önkuzular ne Mustafalar ne Fıratlar biter…. RUHUN ŞAD MEKANIN CENNET OLSUN… VATAN SAĞOLSUN…

Gittin yiğit, gittin amma
Attın bizi ataşlara
Yaktın yiğit, yaktın amma
Minnetardır vatan sana

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler