TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamEdirne'de metrekareye 15 kilo yağış düştü

Edirne’de metrekareye 15 kilo yağış düştü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Edirne’de, sabah saatlerinde yağmur etkili oldu. Hava sıcaklığının 15 derece ölçüldüğü kentte, 24 saatte metrekareye 15 kilo yağış düştüğü açıklandı.

Edirne’de dün gece başlayan ve bu sabah saatlerinde etkisini zaman zaman artıran yağmur, cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu. Hava sıcaklığının 15 derece ölçüldüğü kentte yağmura hazırlıksız yakalananlar, saçak altlarında yağışın dinmesini bekledi.

Suyun kapladığı caddelerde araçlarıyla ilerlemeye çalışan sürücüler ise trafikte kaldı. Meteoroloji yetkilileri, son 24 saatte metrekareye 15 kilo yağış düştüğünü açıkladı. Yetkililer, yağışın gün içinde ve yarın zaman zaman şiddetini artırarak etkili olacağını belirtti.

Edirne'de metrekareye 15 kilo yağış düştü
Edirne’de metrekareye 15 kilo yağış düştü

SU BASAN CADDE TRAFİĞE KAPATILDI

Edirne İstasyon Mahallesi’nde etkili olan sağanak nedeniyle İstasyon Caddesi’ni su bastı. Sürücülerin araçlarıyla ilerlemekte zorlandığı cadde, şerit çekilerek trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri, sürücüleri alternatif yollara yönlendirdi.

Caddenin geçtiği Edirne Garı’nın da bina giriş yolu, suyla doldu. Kentte zaman zaman etkili olan sağanakta bazı evlerin giriş katlarını ise su bastı. Belediye ekipleri, evlerde su boşaltma çalışması başlattı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler