TRY - Türk Lirası
EUR
20,285
USD
18,830
GBP
22,717
CNY
2,776
6 Şubat 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamEdirne'de kedi ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı 

Edirne’de kedi ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Edirne’de kedi ölümleri Tarım ve Orman İl Müdürlüğü soruşturma başlattı. Hayvanseverler kedilerin zehirlenerek, mahalleli ise köpekler tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

Talatpaşa Mahallesi’nde yıkılmış bir evin bahçe kısmında dün 15 ölü kedi bulundu. Hayvanseverlerin şikayetiyle olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Polis yaptığı incelemede belirli tarihler arasında kedilerin öldüğünü tespit etti. Durum Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerine bildirildi. Yetkililer, ölü kedilerden numune alıp inceleme başlattı. Edirne’deki hayvanseverler, kedilerin zehir verilerek öldürüldüğünü iddia etti.

Talatpaşa Mahallesi’nde oturanlar, kedileri sokak köpeklerinin öldürdüğünü iddia etti. Mahallede oturan Vahit Akay, “2 tane köpek var, onlar sürekli boğup bırakıyor. Kapının önünden kendi kedimi de aldım. Belediyeye de şikayette bulundum.

Edirnede kedi olumleriyle ilgili sorusturma baslatildi s 1 - yaşam - haberton
Edirne’de kedi ölümleriyle ilgili soruşturma başlatıldı 

‘İlgileneceğiz’ dediler, geldiler ama o sırada köpekler bulunamadı. Köpekler sürekli öldürüp aynı yere bırakıyor. Mahalle de bu köpeklerden şikayetçi. 10 taneye yakın kedi boğdular. Kendimiz de hayvanseveriz. Süreli yemek koyuyoruz ama mahallede kedi bırakmadı köpekler. Bizzat kendim gördüm” diye konuştu.

Mahallede oturan Derin Özlü de “Ben çok üzüldüm. Kendi kedim de var. Bir de bu soğuk havalarda hayvanlar sığınmak için bir yerlerde duruyorlar. Ne zararları vardı da zehirlediler ya da başka bir şey yaptılar bilmiyorum” dedi.

Açelya Kahve ise üzüntüsünü dile getirerek, “Çok korkunç bir olay. Çok fazla üzüldük. Çünkü hayvanların hiçbir zararı yok” ifadelerini kullandı.

‘HAYVANLAR KONUSUNDA ÇOK BİLİNÇSİZİZ’

Edirnede kedi olumleriyle ilgili sorusturma baslatildi sf - yaşam - haberton
Edirne’de kedi ölümleri tarım ve orman i̇l müdürlüğü soruşturma başlattı. Hayvanseverler kedilerin zehirlenerek, mahalleli ise köpekler tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

Edirne Doğa, Çevre ve Sokak Hayvanları Koruma Derneği (EDSHAYKO) yönetimi ve üyeleri, olay üzerine Edirne Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi önünde basın açıklaması yaptı. Dernek başkanı Simge Çalışkan, “Çok üzgünüz. Biz senelerdir burada bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama Edirne halkı da çok bilinçsiz.

Aslında Türkiye olarak hayvanlar konusunda çok bilinçsiziz. Bizim yapmak istediğimiz onlara alan sunmak. Mama yardımı, tedavi, kısırlaştırma istiyoruz. Bunun için sokak hayvanlarımızın sonuna kadar arkasındayız” dedi.

EDSHAYKO Başkan Yardımcısı Mürvet Taşvur ise ölen kedilerin zehirlendiğini iddia ederek, “Muhtemelen zehirlenmiş diye düşünüyoruz ki büyük bir ihtimalle de öyle. Çünkü hayvanların çoğu kusarak can vermiş. Ağızları açık bir şekilde can vermiş. Otopsi sonucunu bekliyoruz. İnşallah öyle bir şey olmamıştır. Oradaki insanların da pek duyarlı olmadığını gördük. Saldırıya da uğradım. Onun için de ayrı bir dava açtık. Bekliyoruz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler