TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarEdebiyat severler buraya

  Edebiyat severler buraya

  Gizem Abanoz
  Gizem Abanozhttps://haberton.com/
  Gizem Abanoz, 28 yaşında. Hasta kabul eğitimi, temel tiyatro eğitimi ve temel oyunculuk eğitimi aldı. Aktif olarak oyunculuk yapmakta. Wattpad'te yazılar yazıyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bazılarımız şiirlere sığınır, kalemi arkadaş ederiz yüreğimize, kimimiz kulağımıza küpe eder şiirlerin her kelimelerini. Hangimiz, Cemal Süreyya, Atilla İlhan, Özdemir Asaf, Nazım hikmet değil ki? İlahi aşkta edebiyattan geçmez mi birazda..

  Usul usul dökülse içimde ki sevgi, bir düş uğruna yıkılmayacağım.. Hangimizin yolu edebiyata çıkmıyor ki? Hangimizin semti bir hikaye semti değil ki? Yada hangimizin evi bir şiire konu olmamıştır ki?
  Düşünsenize, doğduğunuzdan itibaren bir hikaye yazılır size ve büyüdükçe o hikaye şekillenir.

  Okula başlarsınız, okumayı yazmayı öğrenirsiniz, her öğrendiğinizi beyninize not düşersiniz, sonra biraz daha büyürsünüz, biraz daha sonra biraz daha.. Aşık olursunuz, kiminiz sevinç yaşar, kimin hüzün; birçoğunuz acı çeker, acı çeker aşık olursunuz.. İşte burada da hikayenizin asıl kısmı başlamış olur. Kendinize yol ararsınız içinden çıkabileceğiniz.

  Kitap okuma aliskanligi nasil kazanilir - yazarlar - haberton
  Usul usul dökülse içimde ki sevgi, bir düş uğruna yıkılmayacağım.. Hangimizin yolu edebiyata çıkmıyor ki? Hangimizin semti bir hikaye semti değil ki? Yada hangimizin evi bir şiire konu olmamıştır ki?

  Şarkılara eşlik eder düşleriniz, bazen de siz şarkılara. Kiminiz kerem ile aslı kiminiz Leyla ile Mecnun
  Kiminiz divane, hangimizin yolu edebiyat değil ki? Bazılarımız şiirlere sığınır, kalemi arkadaş ederiz yüreğimize, kimimiz kulağımıza küpe eder şiirlerin her kelimelerini. Hangimiz, Cemal Süreyya, Atilla İlhan, Özdemir Asaf, Nazım hikmet değil ki? İlahi aşkta edebiyattan geçmez mi birazda..

  Yandıkça, ilahi aşkta yola koyuldukça ilahi sevdaya tutuldukça adım adım kendini bulmakta.
  Hangimiz Yunus Emre, Pir Sultan abdal, hoca Ahmed Yesevi, Mevlana Celaleddin Rumi değiliz ki?
  Ruhumuz edebiyatla.. hislerimiz edebiyatla.. Benliğimiz edebiyatla. Sen biraz şiirsin, ben biraz masal, sevdiklerin destan, hayat hikayesi bol olan kıssadan hisse.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler