TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,290
CNY
2,773
29 Ocak 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıEcoFlow'dan hemen kullanıma hazır güç kiti

EcoFlow’dan hemen kullanıma hazır güç kiti

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Elektrikle çalışan ekipmanların fazlalığı, denizdeyken ihtiyaç duyulan güç kaynağını yüksek boyutlara ulaştırabiliyor. Enerji şirketi EcoFlow’un geliştirdiği hemen kullanıma hazır güç kiti, kompakt ve modüler bir çözüm sunuyor. 

Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olan Türkiye, bu özelliği ile turistik bir merkez olarak konumlanıyor. Deniz taşımacılığının önemli bir sektör olarak konumlandırılan Türkiye’de, denizler pek çok kişi için geçim kaynağı oluyor.

Karadeniz ticari ve amatör balıkçılıkta ülke gelirine öncülük ederken, Ege ve Akdeniz’in geniş sahilleri, sayısız turistik faaliyete zemin oluşturuyor. Hem turistik hem de ticari olarak ekonominin itici gücü olan denizde geçirilen zamanı konforlu, güvenli kılmanın en önemli unsurlarından birini, elektrik ihtiyacını karşılayacak güç kaynaklarını bulmak oluşturuyor. 

Konuya dair şirketten yapılan yazılı açıklamada ilişkin şu bilgilere yer verildi: 

“Denizdeyken elektriğe ihtiyaç duyulan sayısız ekipman kullanılmasının güç ihtiyacını yükseltiyor. Enerji geliştiren güç kitleriyle elektrik enerjisi ihtiyacına çözüm bulunuyor. Denizde zaman geçirmeyi kolaylaştırmak için, tak – çalıştır güç çözümleri ile kompakt ve modüler bir yol sunuyor. 2 kilowatt saatten 15 kilowatt saate her ihtiyaca uyan EcoFlow Güç Kitleri, kullanıcılar için genişletilebilir ve güvenli bir güç sistemi oluşturuyor. 

EcoFlow’dan hemen kullanıma hazır güç kiti

DENİZDEKİ ELEKTRİK İHTİYACI İÇİN KOMPAKT BİR SİSTEM 

Deniz üzerinde kullanılacak bir güç çözümü söz konusu olduğunda sistemin güvenliği, ihtiyaçlara göre modifiye edilebilir olması veya kullanım kolaylığı gibi bazı konular kritik önem taşınıyor. Özellikle hareket halindeyken güvenli, farklı ihtiyaçlara uyacak şekilde düzenlenebilir ve kurulumu kolay bir çözüme ihtiyaç artıyor. EcoFlow’un ürün yelpazesinin en yeni üyesi olan güç kiti, bir güç kurulumundan beklenilebilecek tüm özellikleri bir araya getiriyor ve kullanıma hazır kompakt bir sistem oluşturuyor. 

DENİZDEKİ TÜM ELEKTRİK İHTİYACINI KARŞILIYOR 

EcoFlow Güç Kiti’nin LFP bataryaları, IP54 direnciyle suyu ve diğer kirleticileri bloke ederek, su üzerindeki tüm kullanım senaryoları için kusursuz bir seçeneğe dönüştürüyor. Birleştirilebilir LFP piller, yerleşik sigorta kutusu, ince kablolar ve iki MPTT solar şarj kontrol cihazı, bir MPPT pil şarj cihazı, bir DC-DC düşürücü dönüştürücü ve bir inverter şarj cihazı içeren 5’i bir arada güç merkezini bir araya getiriyor.

8V gücü, tüm ekipmanların verimli bir şekilde kullanmak için elektrik üretiyor. Kapasitesi, ortaya çıkan tüm ihtiyaçları çözüm olacak şekilde birleştirilebiliyor ve bataryalar sayesinde değiştirilebiliyor. Bu sayede kullanıcıların denizde geçirdikleri süre boyunca ihtiyaç duyabilecekleri tüm güç ihtiyaçları karşılıyor.” 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler