TRY - Türk Lirası
EUR
16,8985
USD
15,9596
GBP
19,9231
CNY
2,3920
16.2 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25.5 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarEce Sirel ile sanat röportajı

  Ece Sirel ile sanat röportajı

  Çağdaş Özgül
  Çağdaş Özgülhttps://haberton.com/
  Çağdaş Özgül, Mersin/Tarsus'da doğru. İlk orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Çağ Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Üniversite yıllarında, kurucusu olduğu kültür kulübüyle bir çok kültürel etkinliğin hazırlayıcısı oldu. Yazım dünyasına da bu etkinliklerdeki çalışmaları ile beraber başladı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yıllardır tiyatro, televizyon ve sinema dünyasına yapımlarıyla damga vuran BKM Mutfak’ın Kurumsal Etkinlik Yöneticisi Ece Sirel’e komedi üzerine sorularımızı yönelttik. Kendisi de çok nazik bir şekilde sorularımızı yanıtladı.

  Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Eğitim hayatınızdan biraz bahseder misiniz?

  Ece Sirel: 1985 Samsun Doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Samsun’da tamamladım. Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisi mezunuyum. 

  Şu anda da BKM Mutfak Kurumsal Etkinlik Yöneticisi olarak çalışıyorum.

  BKM Mutfak serüveniniz nasıl başladı? Bünyesinde kaç yıldır çalışıyorsunuz?

  Ece Sirel: BKM Mutfak ekibine 4 sene önce katıldım. Oyuncu arkadaşım Bülent Emrah Parlak aracılığı ile BKM Mutfak ile görüştüm ve görüştükten kısa bir süre sonra Kurumsal departmanın başına geçtim.

  Bir etkinlik planlamasında nelere dikkat ediliyor, kısaslar nelerdir?

  Ece Sirel: BKM Mutfak Kurumsal Firma etkinliklerini planlarken; kurumların pazarlama ya da insan kaynakları departmanlarıyla ortak görüşmeler neticesinde ilerliyoruz. Şirket etkinliği, bayi toplantıları, kongreler, ödül törenleri, ürün lansmanları vb. etkinliklerinde;  kurum kültürüne özel ve uygun içerik geliştiriyoruz. Çok geniş bir portfolyomuz var. Toplantılar içerisine Stand-Up, Talk show, Yarışma, konser vb. etkinlikler hazırladığımız gibi tüm etkinliğin 360° içeriğini de oluşturabiliyoruz. Aynı zamanda etkinliklerin içeriğini hazırlarken mice sektöründeki ajanslarımız ile beraber de çalışıyoruz. Bu zamana kadar Eczacıbaşı, Turkcell, Unilever, Novartis vb. Pek çok farklı sektördeki markalarla iş birlikleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.

  Ece sirel ile sanat röportajı
  Ece Sirel ile sanat röportajı

  Salgınla birlikte bir çok sanatsal faaliyete katılımın azaldığı gözleniyor. Sizin gözlemleriniz nelerdir?

  Ece Sirel: Salgın hayatımıza beklenmedik bir şekilde girdi ve hayatın her alanında bizi zorladı. Sanat sektörü de bunların başında geliyor. Bu süreçte sanatsal faaliyetlerimizi de bir süre durdurduk, ardından salon kapasitelerini düşürerek etkinliklere devam ettik. Bu zor süreçleri atlattık. Şu an Tüm Türkiye’de yaptığımız biletli etkinliklerimiz ve Televizyon çekimlerimiz devam ediyor. Kurumsal firmaların etkinlikleri de online platform’da gerçekleşiyor. Bizi zorlayan ama değişikliğe ayak uydurmak zorunda kaldığımız bir süreç içerisinde olsak da artık kısa bir süre sonra salgının hayatımızdan çıkacağını düşünüyorum. Adapte olduğumuz yeni sistemde kendimizi, işimizi yenilemeyi seçen bir ekibiz. Bu süreçte Kurumsal firmalar için yeni içerikler hazırladık. Fiziksel etkinliklere döndüğümüz zaman çok daha farklı içeriklerle firma çalışanlarıyla buluşacağız.

  Eski ekiple yeni ekibin ortak bir projesi olacak mı?

  Ece Sirel: Zaten yapıyoruz, 4 senedir eski ve yeni ekip beraber projelerde yer alıyorlar. Özellikle Kurumsal firmaların etkinliklerinde eski ve yeni ekibin ortak çalışmalarını yapıyoruz. 

  Ece Hanım röportaj için çok teşekkürler ederiz. Size kariyerinizde, BKM Mutfak ekibine de gelecek projelerinde başarılar diliyoruz.

  Önceki İçerikSaflığın simgesi; Kar taneleri
  Sonraki İçerikSevgi dili

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler