15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıE-ticarette 65 yaş üstü kullanıcıların sayısı %10'a çıktı

  E-ticarette 65 yaş üstü kullanıcıların sayısı %10’a çıktı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Hakan Çevikoğlu, “E-ticaret platformlarında daha önce yüzde 6 civarında olan 65 yaş üstü kullanıcıların sayısı yüzde 10’a yükseldi” dedi.

  PttAVM.com CEO’su Hakan Çevikoğlu, koronavirüs salgınıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının 65 yaş üzeri vatandaşları e-ticarete yönelttiğini belirterek, “e-ticaret platformlarında daha önce % 6 civarında olan 65 yaş üstü kullanıcıların sayısı % 10’a yükseldi.” dedi.

  E-TİCARETTE 65 YAŞ ÜSTÜ ÜRÜNÜ GÖRMEK VE DOKUNMAK İSTİYOR

  E-ticarette 65 yaş üstü vatandaşların sadece güvensizlikten ziyade, alacağı ürünü görmek ve dokunmak istediği için mesafeli durduğunu belirlediklerini anlatan Çevikoğlu, söz konusu vatandaşların, salgın döneminde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yeni mecrayla tanıştıklarına dikkati çekti.

  ​​​​​​​Çevikoğlu, bunun da en çok satış yapılan grup olan 25-34 yaş arasındaki gençlerin, büyüklerine e-ticareti öğretmeleri sayesinde gerçekleştiğini belirtti.

  Hakan çevikoğlu "e-ticarette 65 yaş üstü kullanıcıların sayısı %10'a çıktı. "
  Hakan Çevikoğlu “E-ticarette 65 yaş üstü kullanıcıların sayısı %10’a çıktı.”

  65 YAŞ ÜSTÜ MARKET ÜRÜNLERİNİ TERCİH EDİYOR

  “E-ticaret platformlarında daha önce yüzde 6 civarında olan 65 yaş üstü kullanıcıların sayısı yüzde 10’a yükseldi. Söz konusu artışla 300-400 bin civarında olan PttAVM.com sitesinde kayıtlı 65 yaş üstünde kullanıcı sayısı, 800 bine yaklaştı. Sipariş verme oranı yüzde 45 artan bu yaş grubu vatandaşlarımızın, salgın süreci sonrası sayfada vakit geçirme süresi yüzde 16 arttı. 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın satın alımlarına baktığımızda genellikle market ürünleri, petshop, bahçe, yapı market ve ev dekorasyonu gibi kategorilere yoğunlaştıklarını görüyoruz.”

  Hakan Çevikoğlu – PttAVM CEO’su

  Çevikoğlu, şu an 25 bin satıcının, 25 milyondan fazla ürününün sunulduğu PttAVM.com satışlarda Kovid-19 salgını dolayısıyla ciddi artış görüldüğünü bildirdi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler