TRY - Türk Lirası
EUR
15,2567
USD
13,5248
GBP
18,2805
CNY
2,1392
-2.4 C
Ankara
0.8 C
İstanbul
4.6 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıE-ticaret sektöründe işletme sayısı arttı

  E-ticaret sektöründe işletme sayısı arttı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Pandemiyle giderek yaygınlaşan online alışveriş, e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin sayısını artırdı.

  Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre, e-ticarette 2020’de 256 bin 861 olan işletme sayısı, 2021’in ilk 6 ayında yaklaşık yüzde 25 artarak 321 bin 742’ye ulaştı.

  Girisimcilerin e ticaretteki pasta payi artiyor 8847 dhaphoto1 - i̇ş dünyası - haberton
  E-ticaret sektöründe işletme sayısı arttı

  Pandemi, e-ticaret ekosistemine fark yaratan iş modelleri kazandırdı. Pastam Geldi Kurucusu Melis Bali, “Tedarikçilerle tüketicileri tek adreste buluşturan platformlar, tedarikçi ağını genişleterek daha geniş bir kitleye ulaşabiliyor. Pastam Geldi platformuyla İstanbul’da başladığımız faaliyetlerimizle 6 ayda büyük bir pazaryerine dönüştük. 2022’de Ankara ve İzmir’de de faaliyete başlayacağız” dedi.

  Salgınla ivmelenen e-ticaretin, iş fikirlerini hayata geçirmeyi hedefleyen girişimcilere büyük fırsatlar sunduğunu belirten Melis Bali, “Pandemi öncesinde 50 bin civarında olan işletme sayısı 2 yıl içerisinde 6 katın üstünde artış gösterdi. Ekosisteme dahil olan girişimcilerle sektör sadece nicelik değil, nitelik de kazanıyor. Sektörde ürün ve hizmet odaklı fark yaratan fikirler, tüketici ve tedarikçiler tarafından hızla kabul görüyor” dedi.

  HIZ VE MALİYET AVANTAJI

  E-ticaret sektörünün kendi işini kurmak, ürün ve hizmetlerini dijital kanallar aracılığıyla tüketicilerle buluşturarak bilinirlik kazanmak isteyenlere hız ve maliyet avantajı getirdiğini belirten Melis Bali, “Tüketicilerle üreticileri tek bir platformda bir araya getiren iş modelleri e-ticaret ekosistemine farklı bir boyut getirdi. Pasta siparişi vermek isteyenlerle üreticileri buluşturduğumuz Pastam Geldi platformu ile kısa sürede önemli bir marka bilinirliği yakaladık.

  İstanbul çapında yaygın iş ortaklarımız aracılığıyla tüketicilerin pastada farklı lezzet ve tasarım arayışlarına çözüm getirerek e-ticaret sektöründe başarı merdivenlerini hızla tırmandık. 6 ay gibi kısa bir sürede tüketiciler ve pastaneler için büyük bir pazaryerine dönüştük. Bu yılın mayıs ayında İstanbul’da başladığımız yolculuğumuza 2022’de Ankara ve İzmir ile devam edeceğiz” diye konuştu.

  Pandemiyle giderek yaygınlaşan online alışveriş, e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin sayısını artırdı.
  Pandemiyle giderek yaygınlaşan online alışveriş, e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin sayısını artırdı.

  PASTANE SEKTÖRÜNÜN İŞ AKIŞINI DESTEKLİYOR

  Platform aracılığıyla pandemi nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan pastane sektörünün iş akışını desteklediklerini söyleyen Bali, “İstanbul’un en çok tercih edilen pastaneleriyle kurduğumuz iş ortaklığı ağımızı giderek genişletiyoruz. Böylece daha geniş bir hedef kitleye ulaşabiliyoruz. Tüketicilerin konumuna en yakın pastane tarafından hazırlanan siparişler belirtilen tarih ve saatte evlerine teslim ediliyor. Sektörde büyük bir boşluğu dolduran yeni iş modelimizi geliştirerek daha geniş kitlelere ulaşacağız” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler