19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanDüzgün Baba Dağı'nda fidanlar toprakla buluştu

  Düzgün Baba Dağı’nda fidanlar toprakla buluştu

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Tunceli’de, ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ nedeniyle Alevi inancında önemli yere sahip olan Düzgün Baba Dağı’nda fidanlar toprakla buluştu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında, 11 Kasım saat 11.11’de 81 il, 922 ilçede fidanlar toprakla buluştu.

  Düzgün baba dağı'nda fidanlar toprakla buluştu
  Düzgün Baba Dağı’nda fidanlar toprakla buluştu

  Tunceli Valiliği koordinesinde kent genelinde 327 bin fidanın dikimine başlandı. Etkinlik, Alevi inancında önemli bir yere sahip olan Düzgün Baba Dağı’nda Vali Mehmet Ali Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Naim Tavlı, Emniyet Müdürü Yılmaz Delen’in yanı sıra çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

  Tunceli'de, 'milli ağaçlandırma günü' nedeniyle alevi inancında önemli yere sahip olan düzgün baba dağı'nda fidanlar toprakla buluştu.
  Tunceli’de, ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ nedeniyle Alevi inancında önemli yere sahip olan Düzgün Baba Dağı’nda fidanlar toprakla buluştu.

  Düzgün Baba Dağı’ndaki Şah Haydar’ın türbesinde fidan dikimi yapan Vali Mehmet Ali Özkan, kent genelinde 327 bin fidanı toprakla buluşturacaklarını söyledi. Vali Özkan, “Ülkemizin her yöresinde Sayın Cumhurbaşkanı’mızın himayesinde ‘Geleceğe bir nefes’ kampanyası dahilinde 327 bin fidanımızın dikim kampanyasını Düzgün Baba Dağı’nda bulunan Şah Haydar’ın mekanından başlatmış vaziyetteyiz. İnşallah hep beraber ilimizin ve ilçemiz insanın katılımıyla bu rakam daha yüksek olacaktır. İnşallah Düzgün Baba’nın manevi huzurunda Allah niyetlerimizi kabul eder de fidanlarımız boy verir” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler