TRY - Türk Lirası
EUR
19,336
USD
18,623
GBP
22,478
CNY
2,596
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaDüzensiz göç konusunda Suriye ile konuşulmalı

Düzensiz göç konusunda Suriye ile konuşulmalı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Derhal düzensiz göçü kaldırmak için mutlak anlamda Türkiye’nin Suriye ile oturup konuşması gerekiyor. Konuşmaz ise, biz konuşacağız” dedi.

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Çayır, Türkiye’nin devamlı beyin göçü ihraç ettiğini ifade ederek, “Yetişmiş, okumuş, iş bilen, uzmanlaşmış genç kardeşlerimiz geleceklerini Avrupa’da, gelişmiş ülkelerde arıyorlar. Bizim ülkemize de düzensiz göç geliyor. Öğrenim, uzmanlık ve iş bilirlik anlamında özelliği donanımı olmayan göçmenlerle karşı karşıyayız. Türkiye’nin göçle ilgili hiçbir planı, programı yok.

186 ülke arasında beyin göçünü en çok veren ülkeler arasında 24’üncü sırada yer alıyoruz. En çok göç alan dünya ülkeleri arasında da 1’inci sıradayız. Her anlamda da kaybediyoruz. Göçmenlerle ilgili bir plan da yok. Biz Milli Yol Partisi olarak göçmenlerle ilgili hazırlığımız var. Milletimiz bize yetki verirse gereğini yapacağız. Derhal düzensiz göçü de kaldırmak için mutlak anlamda Türkiye’nin Suriye ile oturup konuşması gerekiyor. Konuşmaz ise, biz konuşacağız” diye konuştu.  

Çayır, “Milli Yol Partisi bir inanç hareketi, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yarım bıraktığı bir hayalin hikayesidir. Biz başaracağız. Dünyada ve Türkiye’de güç sahipleri bizimle iş birliği yapsalar bile kabul etmeyeceğimizi bildikleri için bana ve dava arkadaşlarıma ‘yarın iktidar sahibi olacaksınız ama inanmadığınızı yapın, ilkelerinizden ve inançlarınızdan vazgeçin’ deseler, elimizin tersiyle iter ve reddederiz. Milli Yol Partisi milletin istikbali, geleceği, huzuru, adaleti, umudu ve uzatılan o umut elidir” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler