TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarDünümüz, bugünümüzün habercisidir

  Dünümüz, bugünümüzün habercisidir

  Avatar of mustafa can altuntaş
  Mustafa Can Altuntaşhttps://haberton.com/
  Mustafa Can Altuntaş 2001 doğumlu Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi. “Sessiz Haykırış” kitabı ile yazarlık/şairlik kariyerine erken yaşta başladı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dünümüz, bugünümüzün habercisidir… Başlıktan da anlayabileceğimiz gibi bugün yapmış olduğumuz aksiyonlar yarınımızın seyrini belirler.

  Hayatımızın birçok noktasında karşımıza tercih etmemiz gereken yollar çıkar. Kimimiz aklımıza güvenerek seçim yaparken kimimiz kalbinin gösterdiği yoldan ilerler. Her iki türlüde tercihimiz bize aittir. Yapmış olduğumuz tercihler sadece bize göre yanlış olabilir. Yapmış olduğumuz tercihler başkalarına göre yanlış olsa da inandığımız ve güvendiğimiz yolda gitmek, onu bizim doğrularımız yapar.

  Ve bu doğruları da kimse sorgulayamaz. Gittiğin yolun sonundaki güzellikleri seninle paylaşıp dikenli yollar da sizi bırakacak olan insanlar, hiçbir zaman sizin yanınızda olmamış demektir. Ve bu da onlara sizin hayatınız hakkında sorgulama yapabilme hakkı vermez.

  Dünümüz, bugünümüzün habercisidir
  Dünümüz, bugünümüzün habercisidir

  Başlıktan da anlayabileceğimiz gibi bugün yapmış olduğumuz aksiyonlar yarınımızın seyrini belirler. İstediğimiz, hayalini kurduğumuz şeylerin olabilmesi için harekete geçmek gereklidir. Bugünün yarını için yapmış olduğumuz seçimler sonuçtan bağımsız olarak benliğimizi oluşturur. İnsanların düşüncesinden çekinerek birçoğumuz yapmak istediğimizi şeyleri yansıtamayız. Ve bundan dolayı hayatımızı akışına bırakmayı isteriz.

  Hayallerimize ulaşamadığımızda ise sonuçları kadere bağlar, üstümüzden yükü atmaya çalışırız. Şunu unutmamamız gerekir ki; kaderimiz bize sunulan yollardan geçmektedir. Hangi tarafı seçersen hayatın ona göre şekillenir. Ve kiminle gitmek istersen o yolları onunla ortak bir kaderi paylaşırız. Böylelikle yapmış olduğununuz seçimler doğrultusunda yollarınız kaderlerinizle aynı olur. Yarı yola geri dönseler bile o yolu tecrübe etme şansın olmuş olur.

  Yapmış olduğunuz seçimler iyi sonuçlanmasa bile unutmayın ki; yaşamış olduğumuz her şey bize birer tecrübe yaşatır ve bir sonraki adımımızı tecrübelerimize dayanarak atarız. Her gün yeni bir sayfa ve her bir sayfa yeni tecrübelerle dolu olacaktır. Hayatınızın sayfalarını sadece okumasını bilenler ile paylaşın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler