TRY - Türk Lirası
EUR
15,3550
USD
13,4491
GBP
18,3653
CNY
2,1205
-4.4 C
Ankara
7.5 C
İstanbul
5.2 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarDuckDuckGo arama motoru trendi yakaladı

  DuckDuckGo arama motoru trendi yakaladı

  Avatar of taylan gökçe
  Taylan Gökçehttps://haberton.com/
  Taylan Gökçe, 1988 Zonguldak doğumlu. Çaycuma İngiliz Kültür Koleji Kurucusu Çaycuma İngiliz Kültür Gündüzbakımevi Kurucusu. Evli 2 çocuklu.

  Haftanın Öne Çıkanları

  DuckDuckGo arama motoru 2008 yılında Gabriel Weinberg tarafından ABD’de kuruldu.

  Duckduckgo arama motoru trendi yakaladı
  DuckDuckGo arama motoru trendi yakaladı

  DuckDuckGo Perl dilinde programlanmıştır ve FreeBSD üzerinde çalışmaktadır, kişisel gizliliğe önem veren açık kaynaklı bir web arama motoru ve mobil web tarayıcısıdır. Kullanıcıların IP adreslerini ve kişiler bilgilerini kaydetmemektedir.

  Şirket Android ve iOS’ta bulunan başarılı mobil uygulamasının ardından, masaüstü tarayıcısını kullanıcıların hizmetine sunmak istediğini duyurdu. İzleyici engelleme, özel verileri koruma, arama iyileştirmeleri hizmetlerinin yanı sıra tüm tarama geçmişini, çerezleri ve izleme verilerini Ateş Düğmesi olarak adlandırılan tek bir düğmeyle silme özelliği sunuyor. Sayfanın görünümünde güncelleştirme yapan firma kullanıcılarına daha kolay bir ara yüz sunmaktadır.

  Geçmişte diğer arama motorlarının yaptığı gibi Google Chromium motorunu kullanmadığını belirten DuckDuckGo yakın gelecekte bir çok kullanıcının Chrome’u terk edeceğini umuyor. Google arama motorlarında kullanıcıların en çok şikayette bulunduğu aramalara göre reklama maruz bırakılmak gibi takip edilme duygusu DuckDuckGo sayesinde son buluyor. Chrome gibi internette arama yaptığınızda IP adresinizle bir ilişkilendirme yapmaması DuckDuckGo’nun kişisel verilerinizi toplamadığı ve sizi takip etmediği ve bir kez bile arattığınız bir veri ile ilgili reklam saldırısına uğramayacağınız anlamına gelir.

  2021 yılının en güvenli arama motoru seçilen DuckDuckGo tüm rakiplerini geride bırakacak gibi duruyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler