15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerDr Fauci'ye İsrail'den 1 milyon dolarlık ödül

  Dr Fauci’ye İsrail’den 1 milyon dolarlık ödül

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  ABD’de Başkan Joe Biden’ın baş bilim danışmanı olan Dr Anthony Fauci’ye İsrail’den 1 milyon dolar değerinde ödül verildi.

  Tel Aviv Üniversitesi merkezli Dan David Vakfı’nın dün yaptığı açıklamada, Fauci‘nin “Zorlu COVID krizi sırasında bilgisiz muhalefet karşısında bilimi cesurca savunduğu” için ödülü almaya hak kazandığı belirtildi.

  Dr fauci'ye i̇srail'den 1 milyon dolarlık ödül
  Dr Fauci’ye İsrail’den 1 milyon dolarlık ödül

  Dan David Vakfı açıklamasında “COVID-19 salgını ortaya çıktıkça, (Fauci) korku ve endişeden etkilenen insanlara hitap etmek için hatırı sayılır iletişim becerilerinden yararlandı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve başka yerlerdeki bireyleri pandeminin yayılmasını kontrol altına almak için gerekli olan halk sağlığı önlemleri hakkında bilgilendirmek için durmaksızın çalıştı” ifadelerini kullandı.

  DAHA ÖNCE KİMLER ALDI?

  Dan David Ödülü’nün önceki sahipleri arasında ABD’nin eski başkan yardımcısı Al Gore, İngiltere eski başbakanı Tony Blair, çellist Yo-Yo Ma, romancı Margaret Atwood, Wikipedia kurucu ortağı Jimmy Wales ve film yapımcıları Joel ve Ethan Coen bulunuyor.

  DAN DAVID VAKFI ÇALIŞMALARI

  Vakıf Tel Aviv Üniversitesi’ne bağlı 2000 yılında girişimci ve hayırsever Dan David tarafından kurulmuş bir hayır kurumudur. Bilimlerde ve beşeri bilimlerdeki araştırmayı, akademik mükemmelliği ve çığır açan gelişmeleri desteklemesiyle biliniyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler