TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamDown sendromlu Mücahid'in hayali gerçekleşti

Down sendromlu Mücahid’in hayali gerçekleşti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Eskişehir’de bir günlüğüne jandarma olan down sendromlu Mücahid Kırdaş (24), diğer askerlerle birlikte eğitime çıkıp, devriyeye katıldı.

Eskişehir’de down sendromlu Mücahid Kırdaş’ın ailesi, İl Jandarma Komutanlığı’na başvurarak, hayali jandarma olmak olan çocuklarının 1 günlüğüne de olsa askerlik yapmasını talep etti. Jandarma Komutanlığı’nın talebi kabul etmesi üzerine Mücahid Kırdaş, evinden alınarak Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Üniforma giydirilen Kırdaş daha sonra saç tıraşı oldu. Diğer askerlerle birlikte yemek yiyerek, eğitime katılan Kırdaş, motosikletli ekiplerle birlikte devriyeye çıktı. Bir gün boyunca hayali olan jandarma üniformasını giyerek askerlik yapan Kırdaş, mutluluğunu ailesiyle paylaştı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler