TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
14.6 C
Ankara
12.9 C
İstanbul
15.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriDövüş Sanatları Olimpiyatları başladı

  Dövüş Sanatları Olimpiyatları başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Uluslararası Dövüş Sanatları Olimpiyatları (International Martial art’s Olympic) seçmeleri Terma City’in ev sahipliğinde 350 sporcunun katılımıyla başladı. 

  Uluslararası Dövüş Sanatları Olimpik Komitesi, dünyada ilk kez dövüş sanatları branşlarında çoklu spor etkinliğine imza atılmaya hazırlanıyor. 20 mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan Uluslararası Dövüş Sanatları Olimpiyatları’nın seçmeleri için dünyanın dört bir yanında 350 sporcu Yalova’ya geldi. Terma City Otel’in eve sahipliği ve ana sponsorluğunda yapılan organizasyon çerçevesinde komite tarafından basın toplantısı düzenlendi.

  80 ÜLKEDEN KATILIM 

  Uluslararası Dövüş Sanatları Olimpik Komitesi Başkanı Fikret Ünal, organizasyon için şu ana kadar 40 ülkeden talep olduğunu ve bu sayının 80 ülkeye çıkmasını beklediklerini ifade etti. Organizasyona ülkelerin milli olimpiyat komiteleri ve spor bakanlıklarının temsilcilerini de katılacağını kaydeden Ünal, büyük takipçisi olan dövüş sanatlarının birçoğunun olimpik spor olarak gösterilmediğine dikkati çekti.

  Bu çerçevede yola çıktıklarını söyleyen Ünal, “Dünyadaki bu mazlum, mağdur federasyonların sesi olacağız bundan sonra. Güç birliğiyle daha büyük hedeflere yürüyeceğiz inşallah. Yapılacak olimpiyatların ardından iyilerin iyisi olimpiyatları olacak. Olimpiyat şampiyonlarıyla yapılacak bu yarışmada ilk 4’de araç vereceğiz” dedi.

  Dovus sanatlari olimpiyatlari basladi 1 - spor haberleri - haberton
  Dövüş Sanatları Olimpiyatları başladı

  İLK ETAPTAKİ SEÇMELER 3 BRANŞTA YAPILIYOR

  Proje koordinatörü Erkan Varol ise Özbekistan, Türkmenistan Azerbaycan, Senegal, İran, Almanya ve Hollanda gibi bir çok ülkeden organizasyona katılım olduğunu anlattı. Varol, seçmelerin kick boks, wushu ve MMA branşlarında yapıldığını söyledi. Varol, seçmelerde kıran kırana geçen mücadeleler bir çok ülkede canlı olarak yayınlandığını sözlerine ekledi.

  Büyük bir organizasyona imza atan komite üyelerine teşekkür eden Terma City Genel Müdürü Altuğ Çiloğlu da sporculara başarı dileklerini sundu.  Etkinliğin yaklaşık 150 ülkede canlı olarak yayınlanacak olmasının önemine dikkati çeken Çiloğlu, Türkiye ve Yalova turizmine katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

  Basın toplantısının ardından müsabaka eşleşmeleri gerçekleştirilirken aynı anda kick boks gösteri karşılaşmaları yapıldı. 2 gün sürecek seçmelerde sporcular önümüzdeki ay gerçekleşecek Uluslararası Dövüş Sanatları Olimpiyatları’na katılmak için ter dökecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler