TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamDost Operasyonu devam ediyor

Dost Operasyonu devam ediyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hindistan’dan depremler sonrasında Dost Operasyonu kapsamında hemen Türkiye’ye gelen Hindistan’ın arama-kurtarma ve sağlık profesyonelleri çalışmalarına devam ediyor.

Hindistan’ın İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary ekiplerin çalışmaları hakkında dün sabah Demirören Haber Ajansı’na (DHA) bilgi vererek ‘Dost’ kelimesinin telaffuz ve anlam olarak hem Türkçe’de hem de Hintçe’de aynı olduğunu vurguladı.

Hindistan’ın İstanbul Başkonsolosu Sudhi Choudhary, dün sabah DHA’ya yaptığı açıklamada depremlerin ilk günlerinden itibaren Dost Operasyonu kapsamında Hindistan’dan 152 kişiden oluşan arama-kurtarma ekibinin deprem bölgelerine ulaşarak gece gündüz çalıştığını ifade etti. Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin talimatıyla depremzedelerin ihtiyaçlarına cevap verecek insani yardımların gönderilmesinin yanı sıra Hindistan ordusunda görevli 99 sağlık profesyoneli de tıbbi yardımlarla birlikte yaklaşık 10 gün önce deprem bölgelerine gelerek sahra hastanesinde yaralıları tedaviye başladı.

Dost operasyonu devam ediyor
Dost Operasyonu devam ediyor

HİNDİSTANLI DOST’LAR ŞİMDİYE KADAR BİNLERCE DEPREMZEDEYİ TEDAVİ ETTİ

Hatay- İskenderun’da bir okulda kurulan sahra hastanesinde binlerce yaralıyı tedavi eden Hindistanlı sağlık profesyonellerinin çalışmalarına aralıksız devam ettiği ifade edildi. Hindistan Başkonsolosu Choudhary, Hindistan’ın yardım çalışmalarına Dost Operasyonu adını verdiklerini çünkü ‘Dost’ kelimesinin telaffuz ve anlam olarak hem Türkçe’de hem de Hintçe’de aynı olduğunu vurguladı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler