TRY - Türk Lirası
EUR
18,2331
USD
17,9313
GBP
21,6951
CNY
2,6415
21.8 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarDolunayda dilek tutmak

  Dolunayda dilek tutmak

  Ayşegül Yenilmez
  Ayşegül Yenilmezhttps://haberton.com/
  Ayşegül Yenilmez, 1998 İstanbul doğumlu. 2020 yılında Doğuş Üniversitesi İngiliz Dili Ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu, lise yıllarından beri edebiyat, yazı, şiir ve kitaplarla iç içe, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekte bunların yanında Yunanca ve İspanyolca öğrenmeye başladı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bazı zamanlarda dilek tutmanın hayırlı olduğu söylenir; Hıdırellez döneminde, doğum günlerinde, güzel bir rüya görünce… Hatta aya baktığınızda da dilek tutmak iyidir denir. Evet bence de dolunayda dilek tutmak iyidir mesela..

  Dün gece yaptım bunu. Sıradan bir Çarşamba gecesiydi yemeğimi yedikten sonra evde öylesine oturuyordum, dışarıyı pencereden izlerken fark ettim ki havada dolunay var hem de nasıl güzel duruyor, kocaman ışıl ışıl işte o an aklıma yakın zamanda instagramda görüp çok hoşuma giden hatta kaydettiğim bir gönderi geldi.

  Gönderide @gupseastorloji isimli bir twitter kullanıcısının paylaştığı bir tweet var, tweette kullanıcı babaannesinin kar ve yağmur yağarken, gece uyuyup sabaha karşı uyanınca, güzel bir rüya görüldüğünde, kuş sürüsü görünce, yeni bir kıyafet giyince ve aya bakınca dilek tutmanın ve dua etmenin hayırlı olduğunu söylediği kendisinin de bunu sıklıkla yaptığını yazıyordu dedim ki içimden; “Ayşegül, kızım şimdi dilek tutmanın tam zamanı. Aya bakınca dilek tutmak hayırlıymış hem gökyüzü mucizeleriyle gelir hep, ay ışığı mucizeler taşır içinde dile dileğini.’’

  Hemen oturma odasına gidip pencereyi açtım, başımı göğe uzattım bakışlarımı bir süre seyrettim dolunayı. O kadar iyi hissettim ki ona bakarken umutla doldum mesela. Tebessüm ettim, onun güzelliğine hayran kaldım yaradan ne mucizeler yaratıyor diye içimden geçirdim o an bir mucizeye bakıyordum çünkü o dolunayın o görüntüsünün başka bir izahı olamazdı bence yeri gelmişken söyleyeyim gökyüzünü izlemeye, aya yıldızlara bakıp hayal kurmaya bayılıyorum özellikle de yaz akşamlarında; Böyle gecelerde gözümü göğe diker dakikalarca hayran hayran ayı, yıldızları izler hayallere dalarım yeri gelir dilek de tutarım tıpkı dün yaptığım gibi kendimi de çok mutlu ve huzurlu hissederim eminim çoğunuz aynı fikirde. Konuya dönecek olursak devamında gelecek güzel günlerin hayalini kurdum.

  Dolunayda dilek tutmak 1 - yazarlar - haberton
  Dolunayda dilek tutmak

  Sonra ise gözlerimi kapatıp dileğimi tuttum. Önce kendime ve sevdiklerime, tüm dünyaya sağlık diledim şifa diledim hepimizin şifalanmaya ihtiyacı var bu aralar. Uzun süredir sağlık sorunlarıyla boğuşan babamın, babaannemin sağlıklarına kavuşmalarını da diledim bir kez daha. Ondan sonracığıma kendim için hayırlı bir iş, uzun zamandır büyük bir heyecan ve emekle çalıştığım İELTS sınavında başarı annemle beraber güzel bir tatil de dilek listeme eklendi.

  Son isteğim ise ailemin, arkadaşlarımın, dansın, müziğin, kitapların, umudun, sevginin, şansın kısacası sevdiğim her şeyin ve herkesin son nefesime dek benimle olmasıydı bunları bütün kalbimle diledim elbette. Sonunda ise gözlerimi açıp bir süre daha dolunaya baktım ve içeri girdim yeniden ve kendimi inanılmaz huzurlu hissettim umarım dileklerim yerine ulaşmıştır biliyorum ki kalpten dilenen dilekler yerini er geç bulur. Tavsiye ederim, siz de yapın gerçekten çok iyi ve huzurlu hissedeceksiniz kendinizi..

  Bu yazımı burada bitirirken hepinize bütün içtenliğinizle ve gerçekten kalpten tuttuğunuz tüm dileklerin en doğru zaman ve en doğru yerde gerçekleştiği, düşlediğiniz ne varsa sizin olduğu bir hayat diliyorum.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler