TRY - Türk Lirası
EUR
17,8790
USD
18,4396
GBP
19,9644
CNY
2,5868
10.5 C
Ankara
14.7 C
İstanbul
12 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDoğaseverler Kara Göl'de Türk bayrağı açtı

Doğaseverler Kara Göl’de Türk bayrağı açtı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Erzurum’da doğaseverler 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kara Göl’de Türk bayrağı açtı

Erzurum’da Oltulu doğaseverler, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Şenkaya ilçesindeki Gözebaşı köyü yaylasına 12 kilometrelik yürüyüşün ardından Kara Göl’de Türk bayrağı açtı. 

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında aralarında doktor, avukat, esnaf, öğretmen ve öğrencinin bulunduğu 8 kişilik grubun Şenkaya ilçesinin Horoz Dağı eteklerinde başlattıkları 12 kilometrelik yürüyüş Gözebaşı köyü yaylasındaki Kara Göl’de son buldu. Doğal güzelliği ile görenleri etkileyen Kara Göl’de Türk bayrağı açan grup üyelerinden Çakır Yılmaz, “Bulunduğumuz yer Gözebaşı köyünde bulunan Kara Göl. Çok güzel bir mesire yeri. Buranın turizme kazandırılması gerekiyor. Böyle mükemmel doğası olan yerleri sit alanı ilan edilmesi daha uygun olur. Sarıkamış Harekatı’nda da askerlerimiz buralardan geçmişlerdir” diye konuştu. 

Dogaseverler kara golde turk bayragi acti 3 - yerel haberler - haberton
Doğaseverler türk bayrağı açtı

Türk milletinin zafer gününü kutlayan öğretmen Hakan Yeşilyurt ise, “Bugün 30 Ağustos, vatanın her karesinin özel ve güzel olduğunu göstermek için böyle bir yürüyüş gerçekleştirdik. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99’uncu yıl dönümünü kutluyoruz. Malazgirt zaferiyle beraber geldik, 30 Ağustos zaferiyle beraber artık gitmiyoruz. Burası bizim diyebildiğimiz için özel bir gün. Bundan dolayı Türk milletinin bu özel gününü bayramını kutluyorum” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler