TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDoğanşehir'de 6 bin bina yıkıldı veya ağır hasarlı

Doğanşehir’de 6 bin bina yıkıldı veya ağır hasarlı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde, 12 bin binadan 6 bini, depremde ağır hasar gördü ya da yıkıldı. İlçede enkaz kaldırma çalışmaları ise sürüyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya’da, Doğanşehir ilçesinde bulunan 12 bin binadan 6 bini, girilemeyecek şekilde ağır hasar gördü veya yıkıldı. İlçe merkezinin en hareketli caddelerinden olan Esat Caddesi’nde sağlı sollu binalar, yıkıldı ve kalanlar da ağır hasar gördü. Bölge halkı ise hafif hasarlı binalardan tehlikeye rağmen eşyalarını almayı sürdürüyor. Depremden etkilenen bazı kişiler, yakınlarının yanına, bazıları da başka kentlere gidiyor. Enkaz yığınına dönen ilçede kalanlar ise çadır kentlere yerleşti. Kentte enkaz kaldırma çalışmalarına da devam ediliyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler