28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatDiyarbakır'da kısıtlama sessizliği

  Diyarbakır’da kısıtlama sessizliği

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Diyarbakır’ın tarihi mekanlarında koronavirüs tedbirleri kapsamında, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlama sessizliği hakim oldu

  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki 8 bin yıllık Hevsel Bahçeleri, tarihi On Gözlü Köprü ve ‘İslam aleminin 5’inci Harem-i Şerifi’ olarak kabul edilen Ulu Cami, kısıtlamada boş kalan kentte görüntülendi.

  İçişleri Bakanlığı genelgesiyle koronavirüs tedbirleri kapsamında bu hafta 10’uncu kez uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır’ın tarihi mekanları sessizliğe büründü. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Sur ilçesindeki 8 bin yıllık Hevsel Bahçeleri, tarihi On Gözlü Köprü ve ‘İslam aleminin 5’inci Harem-i Şerifi’ olarak kabul edilen Ulu Cami, kısıtlamada boş kalan kentte görüntülendi.

  Diyarbakır'ın tarihi mekanlarında 'kısıtlama' sessizliği
  Diyarbakır’ın tarihi mekanlarında ‘kısıtlama’ sessizliği

  Her yıl yüzbinlerce turist tarafından ziyaret edilen kentteki tarihi mekanlar, kısıtlama günlerindeki sessizlik dikkat çekti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler