TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamDiyarbakır'da kadınlara tahsis edilen pazar yerinde gerginlik

Diyarbakır’da kadınlara tahsis edilen pazar yerinde gerginlik

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Diyarbakır’da kadınlara tahsis edilen pazar yerinin, geçici olarak haftanın bir başka günü de erkek pazarcılara tahsis edilmesi, gerginliğe neden oldu.

Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi 1235’inci Sokak’ta kadınlara ayrılan pazar alanı, belediyenin meclis kararıyla, bir süre önce geçici olarak erkeklere de tahsis edildi. Pazartesi günü kadınların tezgah kurduğu alanda, Perşembe günü de erkeklerin Pazar kurmasına karar verildi. Bunu duyan kadınlar, gece yarısı pazar alanına gelerek, ateş yakıp sabaha kadar nöbet tuttu.

Diyarbakirda kadinlara tahsis edilen pazar yerinde gerginlik 1 - yaşam - haberton
Diyarbakır’da kadınlara tahsis edilen pazar yerinde gerginlik

Kadınlar, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte alana gelen erkeklerin pazar kurmalarına engel olmaya çalıştı. Gerginlik yaşanınca bölgeye çok sayıda polis ve zabıta ekibi sevk edildi. İlçe Emniyet Müdürü Hasan Erhan da alana gelerek taraflarla görüştü. Kadınların alandaki bekleyişi sürüyor.

Bağlar Kadın Pazarcılar Dernek Başkanı Nurdan Saltık (47), aynı yerde 2 defa üst üste pazar olamayacağını belirterek, “Diyarbakır Valiliği ve Bağlar Kaymakamlığı bu ateşe su serpsinler. Biz ekmeğimizi sahiplenmezsek elden gider” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler