TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
4 Aralık 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDiyarbakır ve Mardin'de toz taşınımı etkili oldu

Diyarbakır ve Mardin’de toz taşınımı etkili oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Diyarbakır ve Mardin’de toz taşınımı kuvvetli rüzgarla birlikte etkili oldu. Uzmanlar, kronik rahatsızlığı olanlara uyarıda bulundu.

Günlük yaşamı olumsuz etkileyen toz taşınımı nedeniyle Diyarbakır ve Mardin ile ilçelerinde görüş mesafesi düşerken, sürücüler zor anlar yaşadı. Diyarbakır ve Bismil ilçesi ile Mardin ve Derik ilçesinde evlerin balkonları ile araçların üzeri tozla kaplandı. Uzmanlar, kronik rahatsızlığı olanlara mecbur olmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Diyarbakır ve Mardin’de toz taşınımı etkili oldu

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü de bölge genelinde havanın açık ve az bulutlu; yer yer parçalı bulutlu ve rüzgarlı geçeceği, güneyli rüzgarlar sebebiyle Mardin ilinin sınır ilçelerinde Suriye kaynaklı toz taşınımının etkili olacağının, bölge genelinde rüzgarın güneyli yönlerden orta, zaman zaman ise kuvvetli eseceği, yer yer rüzgarın hızının 50 kilometre saati bulmasının beklendiğini belirtti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler