TRY - Türk Lirası
EUR
17,2710
USD
16,0779
GBP
20,1707
CNY
2,4164
17.5 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27.7 C
İzmir
24 Mayıs 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDiyanet ve Belediyeler Birliği'nden iş birliği

  Diyanet ve Belediyeler Birliği’nden iş birliği

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve TBB arasında yürütülecek ortak hizmetlere ilişkin iş birliği protokolü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve TBB Başkanı Fatma Şahin tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde; toplumu din konusunda aydınlatmak üzere eğitim, seminer, konferans gibi faaliyetler gerçekleştirilmesi, sosyal uyuma katkıda bulunmak amacıyla göçmenlere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmesi, belediyelere nikah başvurusu yapan çiftlere isteğe bağlı evlilik öncesi eğitimler ve aile eğitimleri düzenlenmesi, ihtiyaç hissedilen durumlarda veya olağanüstü hallerde toplumun tüm bireylerine yönelik manevi danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunulması gibi çalışmaların desteklenmesi amaçlanıyor.

  Diyanet İşleri Başkanlığı olarak pek çok kurumla iş birliği yaptıklarını hatırlatan Ali Erbaş, “Alanda biz hangi vazifeleri yapıyorsak bu alanlara en yakın olanlar belediyelerimizdir. Dolayısıyla belediyelerin vatandaşımıza, imamlarımıza, Kur’an kursu öğretmenlerimize, müftülerimize, alandaki bütün hocalarımıza sadece maddi noktada değil manevi noktada da desteğini görmemek mümkün değil. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyoruz.

  Diyanet ve belediyeler birliginden is birligi 1 - yerel haberler - haberton
  Diyanet ve Belediyeler Birliği’nden iş birliği

  Türkiye Belediyeler Birliği ile yapacağımız bu iş birliği protokolünün hem belediyelerimiz hem Diyanet hizmetleri hem de manevi rehberlerimiz açısından çok daha gelişeceğini, çok daha katlanacağını düşünüyorum, milletimizin milli ve manevi alandaki çalışmalarına destek olacağını düşünüyorum” dedi.

  Fatma Şahin ise imzalanan protokolün önemine değinerek, “İnsanımızın mutluluğunu, huzurunu, barışını, sağlığını istiyorsak bu tek başına fiziki ihtiyaçları gidermeyle mümkün olmuyor. Artık biliyoruz ki bugün dünyada yaşanan sorunlarda da maneviyat çok önemli. Diyanet İşleri Başkanlığı’mızdaki değerli müftülerimizle yapacağımız çalışmalar, bireyin huzuru için toplumun sağlığı için dünyanın geleceği için çok önemli. Bunun için bu imzayı atıyoruz. Bu imzada yaşamın her noktası var” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler