TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDiyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan İsrail’e tepki

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan İsrail’e tepki

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Filistin’in çeşitli şehirlerinde ve Müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik İsrail tarafından sürdürülen saldırıları şiddetle kınıyorum” dedi.

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Twitter’daki hesabından açıklama yaparak, İsrail’in, Filistin’in çeşitli şehirlerinde ve Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara yönelik yaptığı saldırıları kınadı. Erbaş, saldırılarda hayatını kaybeden Filistinlilere Allah’tan rahmet, yaralananlara şifa dileyerek, “Filistin’in çeşitli şehirlerinde ve Müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik İsraiil tarafından sürdürülen saldırıları şiddetle kınıyorum.

  Her yıl özellikle Ramazan ayında Müslümanlara yönelik saldırılarını artıran İsraiil, kardeşlerimizin ibadet özgürlüğünü engellemekte, Müslümanların yaşadığı bölgelerde saldırılarını sürdürmekte ve şüphesiz tüm İslam âlemini ve insanlığın evrensel değerlerini hedef almaktadır. İsrail’in Müminlerin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları ve Müslümanların hayat alanlarını gasp etmeye yönelik takındığı tahrik ve tehdit dolu politikaları asla kabul edilemez” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler