28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaDışişleri Bakanlığı İsrail'in yaptığı yıkımları kınadı

  Dışişleri Bakanlığı İsrail’in yaptığı yıkımları kınadı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Batı Şeria’da bulunan Humsa el-Favka köyünde yaptığı yıkımları kabul edilemez olarak niteleyerek zulmü kınadı

  Dışişleri Bakanlığı’nca İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’da bulunan Humsa el-Favka köyünde yaptığı yıkımların kabul edilemez olduğu belirtilerek, “İsrail’in hukuk ve insanlık dışı uygulamalarını kınıyoruz” denildi.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’da bulunan Humsa el-Favka köyündeki yıkımların kabul edilemez olduğu belirtildi. Açıklamada, “İşgal altındaki Batı Şeria’da bulunan ve Kasım 2020’den bu yana muhtelif kereler İsrail’in yıkım uygulamalarına maruz kalan Humsa el-Favka köyünde Filistinlilere ait evlerin yıkılması sonucu 35’i çocuk 70 kişinin yerlerinden edilmesi, kabul edilemez bir başka zorbalık örneği ve uluslararası hukuk ihlalidir” denildi.

  İsrail’in hukuk ve insanlık dışı uygulamaları kınanarak, “İsrail’in, sadece 2021 yılında Batı Şeria’da Filistinlilere ait 421 yapıyı yıkarak 592 kişiyi yerlerinden etmesi, uluslararası toplumun yıkımları durdurma çağrılarına kulak asmadığının ve tek taraflı uygulamalarıyla işgali ilhaka dönüştürmeyi amaçladığının açık göstergesidir. İsrail’in söz konusu hukuk ve insanlık dışı uygulamalarını kınıyor, İsrail’in işgal altındaki topraklarda işlediği suçlardan sorumlu tutulmasına yönelik hukuki süreçlere desteğimizi bu vesileyle yineliyoruz” denildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler