18.8 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
20.6 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaDışişleri Bakanımız Dendias'a haddini bildirdi

  Dışişleri Bakanımız Dendias’a haddini bildirdi

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  “Dışişleri Bakanımız Dendias’ın bu davranışları, tutumu karşısında ona haddini bildirdi” dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da cuma namazı sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias‘ın görüşmesinin ardından yaşananlara ilişkin soru üzerine,  “Dışişleri Bakanımız, Dendias’ın bu davranışları, tutumu karşısında ona haddini bildirdi” diye cevap verdi. Erdoğan, “Hala başmüftüyü kalkıp kendiniz atıyorsunuz. Oradaki başmüftüyü atama hakkınız Lozan’a göre yok. Biz patriği atamıyoruz” ifadesini kullandı.

  Kanal İstanbul sorusu üzerine Erdoğan, “İlk etapta planlanan 6 tane köprü, bunun 7 olma durumu da var. Şu anda projelendirmede bu adımlar atıldı” diye konuştu.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler