TRY - Türk Lirası
EUR
16,8004
USD
15,9058
GBP
19,8724
CNY
2,3765
25.7 C
Ankara
23 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamDikili'de 5 köpek zehirli sosisle öldürüldü

  Dikili’de 5 köpek zehirli sosisle öldürüldü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İzmir’in Dikili ilçesinde, 5 köpek zehirli sosisle öldürüldü. Semiha Erdener, aralarında kendisininki de bulunan köpekleri zehirleyen kişi veya kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  Dikili’de Semiha Erdener, 27 Nisan sabahı ‘Lucky’ isimli melez köpeğinin, Cumhuriyet Mahallesi Turan Dursun Caddesi kenarındaki sahilde bulunan bir kafeteryanın önünde, kumsalda zehirlenmiş olarak buldu. Çevrede inceleme yapan Erdener, 4 sokak köpeğinin de benzer şekilde zehirlenerek öldüğünü belirledi.

  Dikilide 5 kopek zehirli sosisle olduruldu 1 - yaşam - haberton
  Dikili’de 5 köpek zehirli sosisle öldürüldü

  Erdener, durumu komşularına bildirdi. Erdener ve komşuları köpeklerin ölü bulunduğu çevreye bırakılmış zehirli sosisler buldu. Erdener, köpekleri zehirleyen kişi veya kişilerin tespit edilip, yakalanması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  Köpeklerin zehirlenmesi nedeniyle gözyaşlarını tutamayan Semiha Erdener, “Sadece benim değil mahalleliyle beslediğimiz 4 sokak köpeğini de zehirleyerek, öldürdüler. İnsan nasıl başka bir cana kıyar? Burada can güvenliği yok. Bir an önce önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

  Dikilide 5 kopek zehirli sosisle olduruldu 2 - yaşam - haberton
  İzmir’in Dikili ilçesinde, 5 köpek zehirli sosisle öldürüldü. Semiha Erdener, aralarında kendisininki de bulunan köpekleri zehirleyen kişi veya kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  Aynı yerde daha önce de köpek ölümlerinin yaşandığını belirten Semiha Aynaaslan da, “Daha önce de aynı noktada köpek ölümlerine rastlamıştık. Bu bölgede yaşayan birinin bu katliamı yaptığını düşünüyoruz. Ancak bu civarda herhangi bir güvenlik kamerası olmadığı için elimizde kanıt yok. Burada sadece hayvanların değil, insanların bile can güvenliği yok. Bu bölgeye takılacak bir güvenlik kamerası biraz olsun bu tarz olayların yaşanmasını da engeller” dedi.

  Mahallede oturan Zilan Zelal Üzüm de yaşanan köpek ölümleri nedeniyle üzüntülü olduklarını söyledi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler