TRY - Türk Lirası
EUR
18,1447
USD
18,5848
GBP
20,6187
CNY
2,6117
13.5 C
Ankara
18.6 C
İstanbul
21 C
İzmir
7 Ekim 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıDijital sigortalara ilgi arttı

Dijital sigortalara ilgi arttı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Pandemi, dijital sigortalara ilgiyi artırdı. Türkiye Sigorta Birliği tarafından açıklanan verilere göre, yılın ilk 3 ayında dijital sigortaların toplam satışlardan aldığı pay yüzde 45 arttı. 

Bankaların bireysel krediler, kredi kartı ve yatırım gibi hizmetlerine yönelik tekliflerini tek çatı altında buluşturan TeklifimGelsin.com, dijital sigorta platformu Sigortayeri.com ile iş birliğine imza attı. Bu kapsamda TeklifimGelsin.com, kullanıcılarına 30 saniyenin altında tüm sigorta ürünlerine Sigortayeri üzerinden karşılaştırma ve başvuru imkanı sunacak.

Pandemi, dijital sigortalara ilgiyi artırdı. Türkiye Sigorta Birliği tarafından açıklanan verilere göre, yılın ilk 3 ayında dijital sigortaların toplam satışlardan aldığı pay yüzde 45 artarak, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 3,8’den yüzde 5,5’e yükseldi. 

Trafik, kasko, DASK, konut ve tamamlayıcı sağlık sigortaları gibi çok sayıda ürünü tek çatı altında buluşturan dijital platformların sigorta ürünlerinin erişebilirliğini ve sigorta bilincini artırdığına dikkat çeken TeklifimGelsin Kurucu Ortağı ve CEO’su İhsan Cem Zararsız, “Dijital kanallardan sigorta ürünlerinin satışına giderek artan talep, genç nufüsun finansal dünyadaki hareketliliği dijital platformlarda sunulan sigorta ürünlerini de çeşitlendirdi. Sektörün artan dinamizmi karşısında Sigortayeri ile yaptığımız reklam ve tanıtım işbirliği ile kullanıcılarımızın 30 saniyenin altında istediği sigorta ürününe en avantajlı şekilde ulaşmasını sağlayacağız. Site ziyaretçilerimiz, aradıkları sigorta ürünlerine ilişkin tekliflere, Sigortayeri üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde erişebilecekler” dedi.

FİNANSAL OKURYAZARLIK BİLİNCİ SİGORTALILIK ORANINA YANSIYOR

Sigortada dijital platformlarin payi yuzde 45 artti 2091 dhaphoto2 - i̇ş dünyası - haberton
Dijital sigortalara ilgi arttı 1

Artış gösteren finansal okuryazarlık bilincinin sigortalılık oranına da yansıdığını belirten Zararsız, “Sektörün prim üretimi Ocak-Mayıs 2021 döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16,2 artışla 38,5 milyar liraya ulaştı. Sektördeki hızlı büyüme, dijital sigortacılıkta faaliyet gösteren platformlara yönelik yatırımları da artırıyor. Sigortayeri iş birliğiyle daha önce sigorta ürünü kullanmayanlar ile mevcut ürünlerini yenilemeyi düşünenlere tüm sigorta tekliflerini 30 saniyenin altında ulaşmalarına katkıda bulunacağız. Sigortalıların geleceğini güvence altına alarak onların kötü sürprizlerle karşılaşmalarının önüne geçebilmek için kullanıcı deneyimini en üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz” ifadelerinde bulundu.

TÜM FİNANS İŞLEMLERİNİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLAYACAK

7 milyon liralık değerleme üzerinden ön tohum yatırımı alarak haziran ayında faaliyete geçtiklerini hatırlatan Zararsız, “TeklifimGelsin olarak yeni yıl itibariyle tohum yatırım turumuzu tamamlamayı, ölçeklenerek büyümeyi ve sunduğumuz hizmet sayısını artırmayı planlıyoruz. 2022’nin ilk çeyreğinde 2 milyar liradan fazla yatırım ve kredi işlemlerine aracılık etmeyi hedefliyoruz. Kullanıcılarımızın finansal dünyadaki tüm işlemlerini tek bir çatı altında toplamak üzere sürdürdüğümüz altyapı çalışmalarını da 2022’de tamamlayacağız” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Yazı ilginizi ne kadar çekti?
Yazı konuya hakim mi?
Yazı okunabilir mi?
Yazının görseli yazıyla uyumlu mu?
Yazıyı arkadaşlarınıza önerir misiniz?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler