TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarDijital çağa herkes hazır mı?

Dijital çağa herkes hazır mı?

Jale Erdoğmuş
Jale Erdoğmuşhttps://haberton.com/
Jale ERDOĞMUŞ, İstanbul'da doğdu. Muğla Üniversitesi İİBF Dış Ticaret ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İİBF işletme ve Sosyoloji eğitimleri aldı. 3 yıl Rize'deki yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Kendine özgü yazılar yazmayı seviyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Buradaki ilk yazımda sizlere pov yapmak istedim yani Dijital Çağdaki açılımıyla Point of View şeklinde tanımlanan çekim tekniği ile kendi bakış açısını uyarlamak tabirini bu konuya uyarlamak.

Hızlı akan bir zaman dilimine girdik, sabahtan akşama kadar duygularımız kadar, yaşadıklarımız da değişiyor. Akşam sevgili olduklarımızı sabah tanımaz hale geldik. Diyebiliriz ki bi taraftan yangınlar yaşarken, diğer taraftan sellerle karşılaştık. Doğa bile akım yapar gibi oldu.

Her yaş grubu sosyal medya bağımlısı oldu. Gözümüzü açtığımız gibi Tik toktayız. Eskiden Facebook hastalığı vardı, sonra instagram. Şimdi de Tiktok. Ön yargılı olanları dahi içine çekmeyi başardı.. İnsan soruyor kendine. NEREYE DOĞRU GİDİYORUZ? Acaba neye, ne kadar hazırız? Psikolojimizi ne kadar kontrol edebiliyoruz? Biz mi ediyoruz, başkası mı? Peki, aile kavramına ne oldu? Dijital Çağda aile kavramı var mı, olacak mı, olmalı mı? diye akılda deli sorular…

Durun… Sakin olun. Derin bir nefes alın ve bekleyin. Bir “an” için, dünya dursun, zaman dursun, internet ağları dursun.. Düşünme…. Sessizlik olsun..

Kal orda..

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler