TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıDijital asistan TOBİ gelişimine devam ediyor

Dijital asistan TOBİ gelişimine devam ediyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Vodafone Türkiye’nin 2019’da kullanıcılar ile buluşturduğu dijital asistan TOBİ gelişimine devam ediyor.

TOBİ’nin 2022’de kurumsal ve ev interneti müşterilerine de destek vermeye başladığını ifade eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Gemici, “TOBi; ‘Merhaba’, ‘nasılsın’, ‘yaşın kaç’, ‘nerelisin’, ‘seni seviyorum’, ‘sen robot musun, insan mısın’, ‘sıkıldım’, ‘benimle oyun oynar mısın’ gibi sorulara cevap verebiliyor. TOBi o kadar seviliyor ki, aylık 8 bini aşkın evlenme teklifi alıyor” dedi. 

Vodafone Türkiye’nin Nisan 2019’da Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden kullanıcılarıyla buluşturduğu, Ocak 2022’ye kadar yalnızca bireysel müşterilere destek veren TOBi, bu yıl kurumsal müşterilere ve ev interneti müşterilerine de hizmet vermeye başladı. Vodafone Türkiye’nin perakende ve dijital mağazacılık uygulamalarının birleşmesiyle TOBİ tüm mağazalarda hizmet verebilirken, mağazalarımızı ziyaret eden müşteriler, TOBi QR’ını okutarak anında ulaşabiliyor ve ihtiyaçlarını yazarak destek alabiliyor.

Halihazırda bine yakın farklı işlem yapabilen TOBi’nin aylık tekil kullanıcı sayısının 6 milyona, aylık sohbet sayısının ise 15 milyona ulaştığını belirten Levent Gemici, sözlerine şöyle devam etti:

“Müşterilerimiz TOBi’yi akıllı ve samimi bir ‘dijital asistan’ olarak tanımlıyor. TOBi, bayram ve diğer kutlamalar gibi özel günleri takip edebilen, tatbikat benzeri durumlar veya sosyal medya uygulamalarında yaşanan anlık kesintilerle ilgili kullanıcılarını bilgilendiren, hatta günlük hayata dair sohbetler ederek müşterilerimizle duygusal bağ kurmayı başaran bir asistan. ‘Merhaba’, ‘nasılsın’, ‘yaşın kaç’, ‘nerelisin’, ‘seni seviyorum’, ‘sen robot musun, insan mısın’, ‘sıkıldım’, ‘benimle oyun oynar mısın’ gibi sorulara cevap verebiliyor. TOBi o kadar seviliyor ki, aylık 8 bini aşkın evlenme teklifi alıyor.”

MÜŞTERİNİN DİJİTAL KAHRAMANI 

Dijtal asistan TOBİ’nin gelişim sürecine dair değerlendirmelerde bulunan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Gemici, şunları kaydetti:

“İlk etapta yalnızca belli başlı taleplere yanıt verebilen TOBi, bugün artık Vodafone mağazaları veya Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden yapılabilen neredeyse tüm işlemleri yetkinlikleri arasına kattı. Kullanıcıyı tanımaya, kullanım alışkanlıklarına göre tarife ve ek paket önerileri yapmaya, müşterinin yazdıklarını hafızasında tutup bunları tekrar hatırlatmaya başladı.

Dijital asistan tobi̇ gelişimine devam ediyor
Dijital asistan TOBİ gelişimine devam ediyor

Yalnızca iletişim ihtiyaçlarında değil, aynı zaman süpermarket alışverişi gibi konularda da kullanıcılarına rehberlik eden TOBi, anlık bildirimler vasıtasıyla her zaman onlarla iletişimde kalmaya, kampanyalar ve fırsatlardan faydalanabilmeleri için yönlendirmeler yapmaya devam ediyor. Müşterinin ihtiyacını müşteri bunu henüz fark etmeden ona sunabilen, kullanıcılarını fayda önerileriyle buluşturmanın eğlenceli ve oyunlaştırılmış yollarını bulan, Vodafone dendiğinde ilk akla gelenlerden biri haline gelmiş bir dijital asistan hayalimiz var. Buna kendi aramızda ‘Müşterinin Dijital Kahramanı’ da diyoruz.”

TOBi’nin 25 milyon Vodafone müşterisine aynı anda aynı yüksek kalitede asistanlık hizmeti sunabildiğine ve gelişim sürecine de devam ettiğini ifade eden Gemici, “Vodafone Türkiye olarak hedefimiz Türkiye’nin en hızlı büyüyen yeni nesil bağlantı ve dijital servisler şirketi olmak. Hedefimize ulaşmak için müşteri deneyiminde dijitalleşmenin nimetlerinden faydalanmaya ve müşterilerimize her kanalda aynı pozitif deneyimi yaşatmaya özel önem veriyoruz.

Bu stratejimizin uzantısında, müşteri hizmetleri yönetimimizde öncelikli olarak müşterilerimizin sorunlarını dijital kanallardan hiçbir bekleme süresi olmadan rahatça çözebilmelerini hedefliyoruz. Yapay Zekâ tabanlı kişisel dijital asistanımız TOBi, Öyle bir asistan düşünün ki aynı anda milyonlarca Vodafone kullanıcısını tanıyor ve onlara aynı anda hizmet verebiliyor” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler