TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanDicle'ye 'Suya girmek tehlikeli ve yasaktır' tabelası dikildi

  Dicle’ye ‘Suya girmek tehlikeli ve yasaktır’ tabelası dikildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakır’ın Sur ilçesinde serinlemek için girdikleri Dicle Nehri’nde akıntıya kapılarak gözden kaybolan ve çevredekilerin yardımıyla cansız bedenlerine ulaşılan 3 lise öğrencisinin hayatlarını kaybettiği bölgeye,  ‘Suya girmek tehlikeli ve yasaktır’ tabelaları konuldu. 

  Sur ilçesine bağlı kırsal Bağıvar Mahallesi’nde 5 Haziran’da serinlemek için Dicle Nehri’ne giren Vali Aydın Arslan Fen Lisesi öğrencileri Osman Yetişgin, Enes Can ve Yunus Vural’ın cansız bedenleri çevredekilerin yardımıyla çıkarıldı.

  Dicle nehri'nde 3 liselinin öldüğü bölgeye uyarı tabelaları dikildi
  Dicle Nehri’nde 3 liselinin öldüğü bölgeye uyarı tabelaları dikildi

  Olayla ilgili soruşturma sürerken, suyun azaldığı bölge olması nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği alan ve çevresine 3 liselinin boğulmasının ardından görevliler tarafından, üzerinde ‘Suya girmek tehlikeli ve yasaktır’ yazan uyarı tabelaları dikildi. Bugüne kadar birçok kişinin hayatını kaybettiği alanda, tabelalara rağmen nehir kıyısına gelenlerden bazılarının suyun sığ kısımlarına girdiği görüldü.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler