TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
26 Kasım 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıDHL, Bahçeşehirli öğrencilerle buluştu 

DHL, Bahçeşehirli öğrencilerle buluştu 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

DHL Global Forwarding Compliance (uyumluluk) konferansı için Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki öğrencilerle bir araya geldi. Konuşmacılar, konferansta işlerini doğru yapan başarılı bir şirket olmak için neler yapılması gerektiğini aktardı.

DHL Global Forwarding ve DHL Freight’ın CEO’ları Uyumluluk Haftası kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen panele katıldı. İş hayatındaki uyumluluk süreçleri, başarılı bir şirket olmanın gereklilikleri gibi konuların işlendiği panelde, DHL Global Forwarding Türkiye ve Levant CEO’su Ingo- Alexander Rahn, Finan Müdürü Sinan Gülcan ve Hukuk Müşaviri ve Risk Müdürü Hülya Yarıcı deneyimlerini öğrencilere aktarırken, gençlerin merak ettikleri soruları da cevapladı. Program, panelden sonra gerçekleştirilen kokteyl ile sona erdi. 

Compliance (Uyumluluk) hakkında farkındalık çalışmalarını kurum içi aktivitelerine dahil eden DHL, düzenli farkındalık eğitimlerinin yanı sıra çalışanlarının dikkatini çekmek için her yıl bir haftayı bu konuya ayırmakta ve çeşitli etkinlikler organize ederek uyumluluğu derinlemesine ele almaktadır. Büyük öneme sahip olan bu konuya Türkiye’de kurum dışı etkinliklerle de dikkat çekmeye karar veren DHL, yarının liderlerine odaklandı. Bu kapsamda, compliance (uyumluluk) haftası boyunca  DHL Global Forwarding Türkiye’nin lider yöneticileri Bahçeşehir Üniversitesi’ne konuk olarak öğrencilere, doğru şekilde iş yapan başarılı bir şirket olmanın nasıl mümkün olduğunu anlatan bir konferans düzenledi ve öğrencilerin sorularını cevapladı.

“BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİYLE GENÇLERE ULAŞMAK İSTEDİK” 

DHL Global Forwarding Hukuk Müşaviri ve Risk Müdürü Hülya Yarıcı, farkındalık haftasının gençler için çok önemli olduğunu belirterek, DHL şirketinin uzun zamandan beri bu konuda bilgilendirme çalışmaları yaptığını aktardı. Yarıcı, “Biz DHL Grup Şirketleri olarak Compliance Farkındalık Haftası’nı kutluyoruz. Bu hafta kapsamında şirket içinde çeşitli etkinliklerimiz gerçekleşiyor. Bahçeşehir Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği neticesinde gençlere ulaşıp compliance ne demek, niçin önemli, hayatımızda ne gibi farklılık yaratır gibi soruların cevaplarını paylaşmamız da bunlardan birisi.

Bugün bu amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Compliance DHL’in DNA’larından biri olduğu için şirkette her daim var olan  bir kavram. Farkındalık haftasını kutlama etkinlikleri de birkaç yıldır devam ediyor ama compliance bizim için kurulduğumuz zamandan beri çok önemli. Bununla ilgili farkındalık eğitimleri yapıyoruz ve her şeyden önemlisi kültürün şirket içinde yaygınlaşması için elimizden gelen tüm kanalları kullanarak mesajlar vermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.  

“BİZİM COMPLIANCE (UYUM) SLOGANIMIZ ‘SEE IT, SAY IT, STOP IT’” 

Yarıcı, DHL’ın benimsediği ve her alanda kullandığı uyum faktörüyle ilgili de gençlere şu tavsiyelerde bulundu: 

“Panel sırasında da değindiğim gibi bizim compliance sloganımız ‘See it, say it, stop it’, yani gör, söyle ve durdur. Dolayısıyla gençlerden gözlerini kapatmamalarını, yanlış olduklarını düşündükleri bir şey olduğunu gördüklerinde konuşmalarını ve seslerini yükseltmelerini istiyoruz. Böylelikle toplumda, ülkelerinde, çalıştıkları yerde bir farklılık yaratabilsinler.” 

“UYUMLU OLMAK ETIK OLMAK, HER GÜN VE HER YERDE DOĞRU OLANI YAPMAK ANLAMINA GELIYOR” 

DHL Global Forwarding Türkiye ve Levant CEO’su Ingo- Alexander Rahn ise konuyla ilgili şunları söyledi: 

DHL Global Forwarding Türkiye ve Levant CEO’su Ingo- Alexander Rahn, konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’de birçok alanda Atatürk’ün sözlerinden ilham alıyoruz ; ‘Memleket ve milleti kurtarmaya çalışanların aynı zamanda mesleklerinde  dürüst birer uzman ve birer bilgin olmaları lazımdır. Bunu sağlayan okuldur. En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.’ sözündeki mesajını da iş dünyasına giriş yapmak üzere olan öğrencilerle paylaşmanın dünyayı değiştirmek için önemli bir katkı olduğuna inanıyoruz.”

“BAHÇEŞEHIR ÜNIVERSITESI, ÖĞRENCILERINE GERÇEKTEN DEĞER VERIYOR” 

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Avukat Ebru Bayram da panelle ilgili görüşlerini şu şekilde aktardı:  

“Etkinliği üniversitemizin mezunlar ağında gördüm ve katılmak istedim. DHL gibi global bir firmanın yer aldığı bir etkinlik olunca da katılmamak mümkün değil. Lojistik multidisipliner bir alan. Bu sektöre girebilmek için, hukuk, finans, denizcilik, hava kara gibi birçok alana hâkim olmak gerekiyor çünkü lojistik birçok uzmanlığı içinde barındırıyor. Panelde konuşmacılardan tutun etkinliğe katılan birçok öğrenci de farklı bölümlerden bir araya gelmiş bulunuyor.

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine gerçekten değer veriyor. Bu tür etkinlikleri sürekli düzenliyor biz de arkadaşlarımızla daima katılıyoruz. Böyle etkinlikler olunca öğrencilerin sektöre girme şansı da daha artıyor. Öğrenciler network sağlayıp, sektörden insanlarla bir araya gelebiliyor. Üniversitemizin COOP birimi de sektörden insanlarla öğrencileri, stajyerleri, yeni mezunları bir araya getirerek, bizleri iş hayatına daha hızlı adapte etmeye çalışıyor. Bugün de burada çok güzel bir takım çalışması görmüş olduk. Panelden çok memnun kaldık, BAU’ye ve DHL ailesine çok teşekkür ediyoruz.” 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler