TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerDevlet korumasında 1121 genç kamuda çalışacak

  Devlet korumasında 1121 genç kamuda çalışacak

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet korumasında yetişen 1121 gencin kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolara atanacağını duyurdu.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, devletin korumasında yetişen 1121 gencin, ‘Sosyal hizmetler kanunu’ kapsamında eğitim durumlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarında uygun kadrolarda istihdam edileceği kaydedildi. Hak sahibi gençlerin, tercih işlemlerini 27 Nisan’a kadar e-Devlet üzerinden yapabileceği belirtilirken, “Tercih kılavuzuna bakanlığın internet sitesinden veya ‘turkiye.gov.tr‘ internet adresinden ulaşılabilecek. Atama tarihi daha sonra duyurulacak” denildi.

  Açıklamada ayrıca bugüne kadar devlet korumasında yetişen toplam 57 bin 528 kişinin kamuda istihdam edildiği hatırlatıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler